Wiadomości z Świętochłowic

Młodzi mieszkańcy Świętochłowic uczyli się zasad bezpieczeństwa

  • Dodano: 2022-05-16 06:00, aktualizacja: 2022-05-16 06:09

Policjanci ze świętochłowickiej komendy spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami miasta.

Prelekcja odbyła się na terenie Wież KWK Polska

Pod okiem stróżów prawa, mali mieszkańcy miasta uczyli się jak w bezpieczny sposób przechodzić przez jezdnię. W ten sposób poprzez zabawę mundurowi uświadamiali ich o różnych zagrożeniach oraz przekazywali cenne porady w kwestii bezpieczeństwa. Na zakończenie, na najmłodszych czekała m.in. niespodzianka w postaci kolorowej książeczki bezpieczeństwa.

Świętochłowiccy policjanci regularnie spotykają się z młodymi mieszkańcami miasta, by od najmłodszych lat zaszczepiać w nim konieczność dbania o swoje bezpieczeństwo. Tak tez było podczas spotkania na terenie Wież KWK Polska. W rolę nauczycieli wcielili się miejscowi mundurowi z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej oraz mundurowi z drogówki. Wszystko po to, aby poprzez zabawę przekazać przedszkolakom cenne porady w kwestii ich bezpieczeństwa. Dla mundurowych to priorytet, aby dzieci znały przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych. Mundurowi rozmawiali z przedszkolakami o zasadach korzystania z drogi, chodnika oraz ścieżek rowerowych. Uczyli dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię wykorzystując przy tym zmysł wzroku i słuchu, a także najważniejszą zasadą: „popatrz w lewo, popatrz w prawo i ponownie w lewo”. Szczególnie zaś kładli nacisk na konieczność i znaczenie używania odblasków. Oprócz wiedzy teoretycznej dzieci miały możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce na specjalnie przygotowanym mini miasteczku ruchu drogowego. Młodzi mieszkańcy miasta chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach. Stróże prawa zaprezentowali im także radiowóz policyjny. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wzięli udział w prelekcji. Dzieci pomimo młodego wieku „popisywały się” swoją wiedzą, chętnie odpowiadając na pytania mundurowych. Okazało się, że doskonale wiedzą co to „zebra” i jak po niej przechodzić. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowanki ilustrujące m.in. omawiane w trakcie spotkania sytuacje, z jakimi mogą się spotkać i jak sobie z nimi radzić.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mieszkanka

    Czyżby znów PM nr 4? Chyba jedyne w naszym mieście, bo inne to tak średnio się cieszą zainteresowaniem służb publicznych...

  • starszy parolowy

    a co żałujesz że twojego brajanka nie przeszkolili? Nie bój nic, jeszcze ma szansę na rozpoczęcie kariery w tym zawodzie, byle nie był za inteligentny i za bardzo nie zależny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również