Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Na żywo: sesja Rady Miasta

 • Dodano: 2018-11-30 07:45, aktualizacja: 2018-12-03 10:50

30 listopada o godzinie 9:00 rozpocznie się kolejna w nowej kadencji sesja Rady Miasta. Zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo, która pojawi się  w tym artykule wraz ze startem obrad.

Planowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Świętochłowicach.

4. Podjęcie uchwały w sprawie powołania komisji stałych Rady Miejskiej w Świętochłowicach, ustalenia ich składów osobowych i zakresu działania.

5. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Świętochłowicach, ustalenia jej składu osobowego i zakresu działania.

6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany przedstawicieli Gminy Świętochłowice w Zgromadzeniu Samorządowego Chorzowsko-Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.

7. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Świętochłowice.

8. Zakończenie sesji.

Komentarze (87)    dodaj komentarz »

 • ech

  Czytać waszych wpisów się nie da - Beger jest prezydentem 11 dni ,a wy oczekujecie od niego jakiś cudów. Kostempski nie umiał przez 8 lat swoich obietnic spełnić !!

 • Dziadek do orzechów

  Przypomnijcie sobie jak wyglądały pierwsze sesje ex-prezydenta 8-lat temu (ówcześnie młodziutkiego). Nie wiem czy wtedy były transmisje on-line (były chyba telewizyjne w ŚTM) - kto widział, we o czym mówię.

  • Dziadek do orzechów
   2018-12-03 17:49
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Puchacz

  Jakbym nie mieszkał w tym mieście to może to wszystko bylo by nawet śmieszne..ale mieszkam i się obawiam że pod płaszczykiem braku pieniędzy i oszczędności ( i oczywiście pozostawionego długu przez poprzednika) wszystko w tym mieście się bedzie likwidować i braknie odwagi na nowe inwestycje..a przecież chcąc przejąć władzę trzeba mieć jakiś plan i strategie.. chyba że chodziło tylko o "teraz my". Mam jednak nadzieję że w otoczeniu nowego Prezydenta znajdą się rozsądni ludzie i jakoś to jednak bedzie..

 • Marek .

  Puchacz w pełni się z tobą zgadzam , jest jeszcze opcja inna czyli nic nie robienia bo nie ma pieniędzy , czyli to co dziś się sypie i trzeba naprawić zostanie zaorane , to co było obiecane nie powstanie [ a to akurat jest pewne ] . Czyli wracają lata 90 i koniec lat 80 . Głosy zostały oddane a teraz .......

 • Xyz

  Nowe inwestycje?Juz masz taka jedną biale hale na Lipinach w kierunku Chebzia.2100zl brutto.Skorzystasz?

 • Joanna

  Jak dla mnie to skandal, że osoba, która dostała najwięcej ( ponad 1000 ) głosów, czyli pan Nowak nie jest wiceprzewodniczącym.Obstawiacie się moi drodzy radni - bezradni "swoimi" zamiast kierować się głosem wyborców.Gdzie tam Grudniokowi do Nowaka. Śmiech na sali. Generalnie skład jest wyborny : ex prezydent mieszkający w Katowicach ( ładne zdjęcie DOMU wrzuciła małżonka na FB z okazji Andrzejek ), pani Król przyspawana do stołka plus pan Grudniok ( "znany i lubiany" jak go zarekomendował kolega ).Po co nam teatr w mieście. Mamy go na żywo. Tylko trudno mi ocenić, czy nasi aktorzy jednego reżysera czyli Delfina wystawili nam ostatnio komedię, czy dramat.

 • xx

  Tych 13 niepoważnych radnych prokostempskich należy wyedukować i przedstawić im sytuację finansową miasta , może im się otworzą oczy , a najlepiej rozliczyć za zniszczenie miasta w konkretnej instytucji.

 • gość

  ty jesteś w świnach od 5 minut? kogo chcesz edukować niezatapialną gerdę? czy innych "obrotowych"?myślisz , że ich cokolwiek obchodzą takie sprawy jak finanse? tylko czy finanse świon naprawdę są takie tragiczne? biorąc pod uwagę mała powierzchnię , potężne zagęszczenie mieszkańców , infrastruktury wszelakiej to nie jest tak źle , 1/3 przychodów czy inaczej 1700 na mieszkańca to nie tragedia , pod warunkiem , że te długi poszły na rozwój a nie kupowanie głosów.

 • leopold

  Szanowna Pani . Pan Nowak jak i jego koledzy nie do końca zrozumieli co się dzieje. Na pierwszej sesji pan Nowak mówił ze swdą o jakiejś umowie , o pracy dla dobra i ponad podziałami - a mówił to licząc na dobre serce opozycji , która przecież ma większość. Trzeba było drugiej sesji i próby wyboru pana Nowaka na wice RM i wtedy dopiero do tego dobrego człowieka dotarło ,że został wystawiony na pośmiewisko i żadnych umów ponad podziałami nie ma i póki co nie będzie!!!Dlatego świadom tego ,że został jak ten wystawiony jak przysłowiowy wacek na weselu zrozumiał istotę przyznanej mu roli i zrezygnował z kandydowania czym trochę , ale tylko odrobinkę zepsuł to komiczne widowisko przygotowane i wyreżyserowane przez Dawida!!! Poziom naiwność stronnictwa nowego prezydenta wyraziły dosadnie zdziwione miny zaskoczonych( niektórzy byli nawet oburzeni gwałtownie gestykulując) tym jak ich w tej gabinetowym rozdaniu ograno bez znieczulenia.Panie Nowak jak pan się chce z kimś układać to musi pan mieć w jednej ręce marchewkę , a w drugiej bejsbola i umiejętnie tymi przyrządami żonglować.Z pustymi rękami i dobrym słowem i uśmiechem to nawet u Rydzyka nic pan nie wskóra!!! Ale pan Zbyszek Nowak przecież już tyle kadencji trwa na stanowisku i teraz tak obnażył się bezwstydnie ,że w sumie niewiele się naumiał.Ktoś bardziej niecierpliwy ode mnie zawołał by z tłumu "JAKIE WNIOSKI!!!!JAKIE QFA WNIOSKI Z TEGO SĄ!!!" .Ja jednak nie wołam , ja spokojny jestem .Mam taką grę strategiczną gdzie obstawiam znanych lokalnych bohaterów i gram sobie ustawiam i popycham.I jak to w takich grach bywa w każdej kolejnej izbie jest kilka skrzyń i kilka drzwi z opcjami dalszej akcji. Nieskromnie powiem ,że dobrze mi póki co idzie z czego, ale wcale nie jestem z tej mojej racji jako gracza zadowolony.

 • Jarek

  Leopold na prezydenta.!!!

 • Marek .

  Ale tag ogólnie mogę podsumować to co widziałem w ramach tych pierwszych obrad RM Świętochłowic że naprawdę wygląda to źle i po amatorsku .Jeden duży plus pod względem technicznym dla pana Kostemspkiego za profesjonalne prowadzenie obrad , żeby nie było pan Kostempski jak to ktoś określił w innej moje wypowiedzi nie jest żadnym moim guru czy innym podobnym , swoje ten człowiek za uszami ma a ostatnio zabły[...] premiami jakie wypłacił zapominając że dobrą robotę się robi z natury a nie dla premii .Co do całej reszty jak obecny skład prezydent i wiceprezydent , to jak się człek pcha do takich stanowisk to trzeba być do nich przygotowanym a nie latać po sali z kartkami w łapkach i czytać lub opowiadać głupoty . Pięcioletnia kadencja to nie czas na naukę to był efekt wyborów więc albo się było tylko lokalnym szczekaczem albo merytorycznie przygotowanym do działania człowiekiem .Tak w ogóle to łaziłem z swoją przysłowiową "michą ryżu" i niewiele mnie to wszystko obchodziło , ale szlag mnie trafia jak widzę że poziom dyletanctwa wyłazi wszędzie już nie tylko w ogólnopolskiej polityce i zarządzaniu ale schodzi to już na poziom miast i tym bardziej tego konkretnego miasta w którym się urodziłem i żyję ponad 50 lat . Co drugi dziś magister lub lepiej to to ludzie coraz mniej rozumni .

 • leopold

  I jeszcze jedno Panie szefie!!!! Na stronie głównej UM w zakładce radni mamy stary skład rady !!!Kto jest nierządcą tego cyrku??? Daniel Beger???? Bo to on wyziera na frontonie , ale widać w RM nie ma żadnych zmian .Gdzie nie złapać to syf!!!Dlaczego????? Kiedy i czy będzie przynajmniej normalnie???

 • leopold

  Jako wyborca nowego prezydenta mam nieodparte odczucie,że czas od wyborów , a to prawie miesiąc został przez tzw nową władzę , a szczególnie Daniela Begera kompletnie zmarnowany. Na sesji tej piątkowej można było odnieść wrażenie ,że były prezydent piastuje teraz dwie funkcje przewodniczącego RM i prezydenta miasta i rozdaje znaczone karty i kieruje wszystkim wedle uznania , jak coś nie tak to przerwa (vide kandydatura Z. Nowaka).Pan Prezydent Beger co raz jest wywoływany do mównicy przez z góry wyznaczonych przeciwników z góry ustalonymi pytaniami i nie wiem czemu próbuje się tłumaczyć się ze spraw śmiesznych podrzucanych mu przez dyrygenta jak uczniak przy tablicy- dosłownie skacze jak mu zagrają , zaś prawa ręka Pani Sonia woła ni z gruchy ni z pietruchy o jakąś moralność,zrozumienie, dobry obyczaj a tu trwa twarda polityczna walka .Przypomina mi to skecz Dańca o Gołocie co przegrał walkę bo chciał się przywitać z przeciwnikiem , a ten zaczął go zaraz bić!!!!Kobieto jak nie masz twardych argumentów prawnych to nie rób cyrku wstydu bo to nie szkółka niedzielna!!! Jak się władzę bierze to się rządzi a nie apeluje o rady,dobre serce, litość i zrozumienie do śmiertelnych przeciwników. W skrócie można by podsumować sytuację tak ,że były prezydent Dawid rzucił nowemu prezydentowi Danielowi reklamówkę i parę złotych i posłał go po piwo , a ten ochoczo i bez szemrania to swoiste polecenie aportowania wykonał i merda czekając na łaskawość( nowy szef oczekuje akceptacji pokonanego byłego szefa???). Co prawda gdzieś tam dawałem nowej władzy 3 miesiące na ogarnięcie sytuacji ,ale ten styl na sam początek żenujący!!! Jak ktoś przesypia moment startu i daje się udeptywać do roli przysłowiowego Adriana już na samym początku to szansa na wyzwolenie się tego wrodzonego , albo nabytego braku poczucia własnej wartości maleje do zera!!! Jedno co mogę powiedzieć zniesmaczony widokiem tego wstydu(również mojego z powodu mojego głosu) ,że mam nadzieję co do prawdziwości deklaracji o naczelnej wartości dobra naszego miasta iż w przypadku niemożności sprostania temu wyzwaniu ktoś postąpi honorowo- nie wdaję się w szczegóły. Ale jedno jest pewne,że 5 lat oglądania adrianowych wygłupów i dreptania w miejscu nikt nie zniesie!!! Nie marnuj Pan czasu Panie Prezydencie Beger bo strasznie pędzi!!! I przypominam TO PAN JEST SZEFEM!!!! Tak wynika z dokumentów i nadal mam nadzieję ,że tak jest!!!

 • antyPO

  Bardzo słuszne uwagi! Zarówno w tym, jak i w poprzednich Twoich wpisach. Mam nadzieję, że ich Adresaci wezmą je sobie do serca. Mam wrażenie, że jak na razie Pan Prezydent Daniel Beger jest równie zaskoczony swoją wygraną, jak ex-Prezydent Pan Dawid Kostempski swoją przegraną. Ale mam nadzieję, że stan ten bardzo szybko minie. U obu Panów. Polityka na każdym poziomie to zabawa w marasie (żeby nie powiedzieć dosadniej), a Pan Prezydent, mimo, że z wykształcenia politolog, jakby tego nie wiedział/nie chciał przyjąć do wiadomości. Wbrew pozorom taki ugodowy, spolegliwy, wręcz potulny początek w Radzie Miasta, może mieć dla "obozu prezydenckiego" pewne "plusy dodatnie". Zawsze można będzie powiedzieć, "wszyscy widzieli" próbowaliśmy być "mili i uprzejmi" no ale nie wyszło, nasza oferta została odrzucona. Wyobrażam sobie, że teraz zamiast miłego i grzecznego Prezydenta z niektórymi radnymi porozmawia "za kulisami", jakiś doświadczony i zręczny "polityczny wikidajło", a efekty tych "negocjacji" zobaczymy już na najbliższych sesjach. I żeby nie było wątpliwości, nie jestem za takim sposobem uprawiania polityki, ale niestety takie okazują się być świętochłowickie (i nie tylko, niestety) realia i konieczności. Na razie większość radnych zdaje się uważać "Kapitana Dawida" za admirała Nelsona, który jest gotów altruistycznie poświęcić się dla wyższych celów i nawet polec na pokładzie "Victorii", byle tylko doprowadzić "swoich ludzi" do zwycięstwa. Na razie nie dopuszczają do siebie myśli, że może On się okazać kapitanem Schettino, który zostawi pasażerów i "wierną załogę" na pastwę losu i pierwszy zrejteruje. Radni znają cechy charakteru ex-Prezydenta zapewne znacznie lepiej niż ja, więc doskonale wiedzą do której z tych postaci jest mu bliżej. Tak po prawdzie, to wydaje mi się, że i z drugiej strony ex-Prezydent może polegać na "swoich" radnych z taką samą pewnością, z jaką mógł polegać kapitan żaglowca "Bounty" na swojej załodze. Mam przekonanie [zapewne mylne;-)], że w odpowiednich "okolicznościach" radni ex-Prezydenta, nie będą mieli żadnych skrupułów, aby "wyokrętować Kapitana" i zrobić z Niego "gubernatora bezludnej wyspy". Z jednym lub nawet kilkoma najwierniejszymi "Piętaszkami" do towarzystwa. Reasumując: daję nowemu Prezydentowi te mityczne 100 dni spokoju (względnego oczywiście) i liczę, że w tym czasie będzie miał większość w RM, rozliczy Poprzedników "do kości i bez litości" (tak jak mam nadzieję, sam będzie rozliczony przez Następcę za 5 czy 10 lat) i zajmie się tym po co został wybrany, czyli efektywnym, rozsądnym zarządzaniem Świętochłowicami. Chociaż nie ukrywam, że początek mógł a nawet powinien być lepszy. Zdecydowanie lepszy!

 • "Sam"nie"wiem"

  "Toba" nie pgardzil "by" "nawet" Nikodem "Dyzma"

 • Z kim ?

  Z kim rozmawia prezydent ? Może z tymi Paniami Radnymi w drugim rzędzie którym inny radny pokazuje jak głosować tuż przed obiektywem kamery ?

 • Marek .

  Niestety jak się nic o niczym nie wie tak się kończy , czyli staje się statystą . Kostempski nie był aniołkiem ale nie był też statystą .Jak zamiast poważnego programu wyborczego miało się list do św. Mikołaja , mam na myśli program Przyjaznych Świętochłowice i tym samym obecnego prezydenta Świętochłowic pana Daniela Begera , tak to później wygląda . Obstawiam że będzie jeszcze gorzej .Co do pana Kostempskiego to jak przewodniczący RM pokazuje sporo fachowości , nie bawi się w ceregiele jak sprzęt do głosowania zawodzi albo jak trzeba coś przedyskutować .

 • Mariola

  Szkoda że na tym forum nie ma emotikonów wyrażających emocje jakie nasuwają poszczególne wypowiedzi. Nie jedne prócz znaku poparcia lub negacji wymagają wyśmiania albo rozpłakania się czytającego. Wiele wypowiedzi "fachowców od rządzenia i podejmowania słusznych decyzji" bredzi trzy po trzy nie wiedząc o tym co wypisuje. Może dałoby się rozszerzyć, na wzór Facebook'a, zasób emotikonów?

 • flaszka

  Dla ciebie taką specjalną z garami bo tam twoje miejsce!

 • leopold

  Gdzieś tam przemknęła wiadomość ,że Bartosz Karcz pracuje w CIS????Od kiedy i na jakim stanowisku??? Jeżeli tak jest to dyrektor CIS na bruk , a nowy dyrektor zacznie od zwolnienia B. Karcza!!!

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.

Drogi Użytkowniku!

Dokładamy wszelkich starań by korzystanie z naszego serwisu było dla Ciebie komfortowe.

Dlatego staramy się dopasować dostępne w nim treści do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu przez administratora danych osobowych w celach analitycznych i statystycznych.

Przez dalsze korzystanie, bez zmian ustawień w zakresie prywatności, z naszego serwisu wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić w przeglądarce ustawienia dotyczące plików cookies, a także uzyskać dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach z naszej Polityki Prywatności.

Przejdź do serwisu