Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

"Nie - dla prędkości - Bezpieczna DTŚ". Drogówka podsumowała działania

  • Dodano: 2019-10-30 08:30, aktualizacja: 2019-10-30 08:49

Świętochłowicka drogówka w niedzielę prowadziła działania o kryptonimie „Nie - dla prędkości – Bezpieczna DTŚ”.

Miała ona na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak sama nazwa wskazuje, akcja przeprowadzone zostały na drogowej trasie średnicowej, jednocześnie na odcinku drogi przebiegającym od Rudy Ślaskiej, przez Świętochłowice, aż do Chorzowa. W akcję włączyli się policjanci sąsiadujących jednostek. Mundurowi prowadzili kaskadowe pomiary prędkości, pełniąc służbę w wyznaczonych punktach o największym zagrożeniu bezpieczeństwa.

W minioną niedzielę świętochłowicka drogówka przeprowadziła działania kontrolno – prewencyjne o nazwie „Nie - dla prędkości – Bezpieczna DTŚ”. Jak sama nazwa wskazuje, działania miały na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych lub do obowiązujących przepisów dotyczących prędkości. Akcja przeprowadzona została na drogowej trasie średnicowej, jednocześnie na odcinku drogi przebiegającym od Rudy Ślaskiej, przez Świętochłowice, aż do Chorzowa. Policjanci pełnili służbę w wyznaczonych punktach o dużym zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego ze strony kierujących. Działania miały charakter kaskadowego pomiaru prędkości, który prowadzony jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym odcinku drogi. W akcje włączyli się mundurowi sąsiadujących jednostek tj. mundurowi gliwickiego komisariatu autostradowego oraz stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji z Chorzowa i Rudy Śląskiej. Stróże prawa egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Drogówka prowadziła również kontrolę trzeźwości oraz sprawdzała stosowanie przez kierujących pasów bezpieczeństwa. 

Działania trwały do późnych godzin wieczornych. Policjanci skontrolowali ponad 140 kierujących, w tym ujawnili blisko 130 przekroczeń prędkości. Kierujących, którzy rażąco przekraczali prędkość, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. W tracie działań nie obyło się bez kierujących na tzw. „podwójnym gazie”, w ręce drogówki wpadł jeden nietrzeźwy kierujący, który teraz odpowie przed sądem.

Przypominamy!

Prędkość bezpieczna to taka, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest najczęściej bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.