Wiadomości z Świętochłowic

Nietrzeźwy wtorek w Świętochłowicach. Zatrzymano 3 pijanych cyklistów

  • Dodano: 2024-05-16 07:30, aktualizacja: 2024-05-16 07:42

We wtorek w godzinach popołudniowych świętochłowiccy mundurowi udaremnili jazdę trzem osobom, które pod wpływem alkoholu kierowały rowerem. Należy pamiętać, że nietrzeźwy rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, stanowi duże zagrożenie na drodze.

Nieustraszeni pijani rowerzyści

Policyjne akcje, kontrole, nieustające apele, a także perspektywa wysokich kar, nadal nie odstraszają niektórych kierujących od popełniania wykroczeń, niekorzystnie wpływających na bezpieczeństwo na drodze. Tylko jednego popołudnia, przedwczoraj mundurowi zatrzymali aż trzech miłośników jednośladów, którzy wykazali się nieodpowiedzialnością. Zatrzymani do kontroli mężczyźni w wieku od 42 do 46 lat przebadani alkomatem mieli od 0,3 do blisko 1 promila alkoholu.

Apel policji

Zaburzenia równowagi, osłabienie refleksu, zbyt wysoka ocena własnych możliwości, upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy zaburzenia widzenia — to tylko niewielka część objawów, które pojawiają się po wypiciu alkoholu. Decydując się na kierowanie pojazdem pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Apelują również do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźcie bierni i nie pozwalajcie na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców! Pamiętajcie, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tomek z chropa

    A jo durch jeżdza po sznapsie do odwagi taki ruch że aż strach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również