Wiadomości z Świętochłowic

O narkotykach i dopalaczach z ósmoklasistami

  • Dodano: 2019-10-23 08:30, aktualizacja: 2019-10-23 08:46

W Bibliotece Miejskiej przy ulicy Chorzowskiej po raz kolejny odbyły się warsztaty na temat problematyki zażywania dopalaczy oraz narkotyków w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

W prelekcji z policjantką miejscowej komendy udział wzięli uczniowie ze Szkoły podstawowej nr 1. Ósmoklasiści dowiedzieli się jak szkodliwe i niebezpieczne są środki psychoaktywne. Na koniec uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniach z alko i narko-goglami oraz otrzymali broszury informacyjne.

Mundurowa świętochłowickiej policji odwiedziła Bibliotekę Miejską przy ulicy Chorzowskiej. Odbyła się tam dzisiaj prelekcja z uczniami klasy ósmej z miejscowej Szkoły Podstawowej nr 1 w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Głównym tematem spotkania były „uzależnienia” w tym od narkotyków i dopalaczy oraz problematyka negatywnych konsekwencji ich zażywania. Podczas wykładu wyemitowano spot promujący kampanię, którego celem jest przekazanie słuchaczom jak szkodliwe i niebezpieczne są środki psychoaktywne. Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w spotkaniu. Wszyscy chętnie wzięli udział w ćwiczeniach z wykorzystaniem alko i narko-gogli, które imitują świat widziany oczami osoby po zażyciu narkotyków/dopalaczy lub alkoholu. Na koniec uczniom z „Jedynki” wręczono broszury informacyjne z hasłem kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również