Wiadomości z Świętochłowic

O zagrożeniach w internecie podczas spotkania z szóstoklasisiami

  • Dodano: 2021-11-08 05:30, aktualizacja: 2021-11-08 05:39

Zagrożenia, z jakimi można spotkać się w sieci, były głównym tematem spotkania mundurowych ze świętochłowickiej policji z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 19.

Młodzież w sieci korzysta m.in. z portali społecznościowych, aukcyjnych i wielu innych stron, na których czyhają na nich niebezpieczeństwa. Każdy młody człowiek powinien mieć świadomość, że bardzo łatwo można stać się ofiarą m.in. cyberprzestępczości.

Kontakt z osobą obcą przez internet może nieść za sobą wiele niebezpieczeństw

Pomimo tego, że Internet przynosi ludziom wiele korzyści, takich jak łatwość komunikacji i szybki dostęp do informacji, niesie również za sobą wiele zagrożeń. Podczas wczorajszego spotkania z młodzieżą ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 19, mundurowi z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej miejscowej komendy poruszyli tematykę bezpieczeństwa w sieci oraz czyhających tam cyberzagrożeń. Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i jakimi pobudkami się kieruje. Dlatego też policjanci przestrzegali przed kontaktem z obcymi osobami, który może nieść za sobą wiele niebezpieczeństw. Każdy młody człowiek powinien mieć świadomość, że bardzo łatwo można stać się ofiarą m.in. cyberprzemocy, agresji lub stalkingu. Poruszane były zagadnienia cyberprzestępczości, czym jest, formy oraz metody. Podano rodzaje czynów zabronionych oraz przykłady takich przestępstw. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są czynniki determinujące agresję wśród młodych ludzi oraz jak sobie radzić z hejtem. Prowadząca podkreśliła, że takie zachowania mają swoje konsekwencje prawne. Policjanci skutecznie walczą z cyberprzemocą. Mundurowi przestrzegali młodzież przed wysyłaniem swoich zdjęć w internecie albo za pomocą komunikatorów osobom, których praktycznie nie znają, a które mogły bezprawnie rozpowszechnić ich wizerunek albo niewłaściwie wykorzystać. Uczniowie klasy szóstej z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Chętnie odpowiadali na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również