Wiadomości z Świętochłowic

Odkryj tajniki świata cyfrowego w ramach projektu "Śląsk przyjazny seniorom"

  • Dodano: 2020-10-01 08:00, aktualizacja: 2020-10-01 06:47

Odbyło się pierwsze spotkanie zrealizowane w ramach projektu „Śląsk przyjazny seniorom”.

Świętochłowiccy seniorzy poznawali dziś tajniki świata cyfrowego oraz podnosili swoje kompetencje z zakresu obsługi komputerów, tabletów i smartfonów.

Na kolejne spotkania zapraszamy w każdą środę w siedzibie Wież KWK Polska w Świętochłowicach

Projekt realizowany przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów jest w całości finansowany ze środków Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego województwa Śląskiego na rok 2020.

Oferta skierowana jest do seniorów w wieku 60 plus. Będzie obejmowała rozwój kompetencji: cyfrowych poprzez naukę obsługi urządzeń IT (komputer, laptop, tablet, smartfon). Wszystkie zajęcia mają charakter nieodpłatny.

Wykluczenie cyfrowe dotyka głownie osoby starsze, które w swoim życiu zawodowym i prywatnym nie miały okazji jak i możliwości pracy na komputerze czy korzystania z Internetu. Korzystanie z komunikatorów internetowych przeglądarek www (wyszukiwanie informacji), poczty internetowej znacznie ułatwia życie, m.in. zapewnia dostęp do różnego rodzaju informacji, m.in. o tematyce zdrowotnej, pomaga również w komunikacji z rodziną (dziećmi, wnukami, które niejednokrotnie wyjechały za granicę).

Projekt zakłada zajęcia z zakresu obsługi urządzeń IT w celu przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu, jak również mocniejszego włączenia osób starszych w sferę aktywności obywatelskiej.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy do wypełnienia deklaracji uczestnictwa. Można to zrobić w Urzędzie Miejskim w Wydziale Dialogu i Aktywizacji Społecznej. Informacji udziela Katarzyna Bednarek – nr tel. 32 349 18 99.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.