Wiadomości z Świętochłowic

Plan adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Świętochłowice do roku 2030

 • Dodano: 2023-01-18 06:15, aktualizacja: 2023-01-18 06:28

Wydział Ekologii i Gospodarki Odpadami przedstawia plan adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Świętochłowice do roku 2030.

Oddziaływanie negatywnych czynników klimatycznych wywiera wpływ zarówno na środowisko naturalne jak i rożne sektory gospodarcze. Stan ten przyczynia się do obniżenia jakości życia ludzi i postępującą degradację tkanki przyrodniczej.

Kwestie przystosowania do zachodzących zmian są zatem coraz bardziej istotne. Oznacza to konieczność zarówno zadbania o przyrodę i jej różnorodność biologiczną jak i gospodarkę przestrzenną

Dokument dostępny jest na stronie internetowej w zakładce Programy ekologiczne – TUTAJ.

Komentarze (16)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Tkanka przyrodnicza owszem maleje z dnia na dzień razem z tymi konającymi Świętochłowicami

 • Karlus ze Hugobergu

  Do pilota ,mieszkanca,gościa i innych tu czytających.Jest takie wpaniałe powiedzenie,stwierdzenie,przekaz dla nas ludzi na tej zdegradowanej ekologicznie Planecie Ziemi "Najpierw był Las ale nie było NAS zniszczyliśmy Las i było po NAS"ten tekst bardzo krótki daje dużo do myślenie i może do zmiany w postępowaniu z Ekologią i Naturą.Pozdrawiam wszystkich kochających Naturę.

 • Polonistka

  Do Karlus: ten cytat brzmi zgoła inaczej, niż Ty piszesz i ma zupełnie inny wydźwięk, niż Ci się wydaje. Oryginalne powiedzenie brzmi tak" Nie było nas - był las. Nie będzie nas - będzie las" i oznacza, że ludzkie życie jest tylko nietrwałą przemijającą w mgnieniu oka chwilą, w porównaniu z trwałością i potęgą przyrody.

 • Karlus ze Hugobergu

  Szanowna Polonistko,ten cytat ma około stu lat i nie odpowiada dzisiejszym realiom życia.Człowiek jako żyjąca istota jest najgorszym niszczycielskim stworzeniem na ziemi i jak tak dalej będzie z naturą i środowiskiem postępował sam ją i siebie zniszczy.

 • Polonistka

  Szanowny Panie Karlusie, łykasz teksty o ekologii produkowane przez Klausa Schwaba i NWO, jak młody pelikan...

 • Mieszkaniec

  To tylko teoria nic więcej

 • Karlus ze Hugobergu

  "Wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Rezerwat Przyrody Segiet powiększy się prawie trzykrotnie, a jego nowa powierzchnia wyniesie 92,29 ha. Poszerzona o ponad 60 ha zostanie też jego otulina.Największym walorem Segietu jest las bukowy - najstarsze drzewa liczą nawet 150 lat i sięgają wysokości prawie 40 metrów. Historia ochrony Lasu Segieckiego jest ściśle związana z rozwojem górnośląskiego górnictwa kruszcowego, które na tym terenie istniało już w XIV w. Las rośnie na obszarze mocno przekształconym przez działalność górniczą, co w głównej mierze zadecydowało o jego włączeniu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2017 r."To przykład z Bytomia jak trzeba dbać o ochronę środowiska i ekologię.Dlatego u nas w świonach trzeba zadbać o tereny zielone takie jak Las- Hugoberg ze stawen Kalina a dewolpewrów gnać do djabła!!!

 • gość

  kałina to zbiornik poprzemysłowy zakładów chemicznych, a hugoberg to tereny poprzemysłowe, gdzie wbijając łopatę głębiej niż na 14 cm trafia się na cegły, beton lub kamień z płuczki . ja tam wolę deweloperów, bo budują domy dla ludzi, którzy się meldują bo nie dostaną kredytu hipotecznego i płacą podatki w tym mieście. w odróżnieniu od domkarzy z hugobq , których 1/4 do 1/3 mieszka i korzysta z infrastruktury świętochłowickiej a meldunek w ościennym mieście , żeby mieszkania komunalnego nie stracić i tam płacą podatki.

 • Ecik

  Błysnołżeś jak glaskugla

 • Mieszkaniec

  Tak d3bilne zaściankowe myślenie dawno nie wczytałem.Nie dość żeś niedouczony to jeszcze patrząc tylko swojego czubka nosa które jak widać ma ograniczony horyzont.

 • Karlus ze Hugobergu

  gościu masz bardzo "cienkie myślenie"bez starannej ochrony środowiska nie przeżyjesz na tej zdegradowanej ziemi ani minuty dłużej.Od paru lat zmiany klimatyczne są już bardzo widoczne,jak nie zadbamy o nasze środowisko o nasz mały Las Hugoberski to do widzenia.A teraz trochę sprostowań na twoje przekłamania w tekście.Staw Kalina był stawem naturalnym przed industrializacją ślonska dopiero potem stał się zbiornikiem poprzemysłowym [...] przez zakład chemiczny tak samo jest z Lasem Hugoberskim.Z każdej strony jest Karczowany i pomniejszany niekiedy i nielegalnie dlatego takie praktyki trzeba stanowczo zakończyć pod groźbą surowych kar.A te cegły w lesie to nielegalne wysypiska które można spotkać do dziś.Deoloperzy niech budują domy na terenach poprzemysłowych bo tych mamy w świonach do cholery!!!

 • gość

  ty karlus widzisz tylko czybek swojego nosa i boisz się o swój "hugon" jak pies ogrodnika. hugon to zdegradowana ziemia i nikt nic tam nie wywoził - to pozostałości infrastruktury przemysłowej , która tam została wybudowana. o klimacie piszesz jak "aktywiści" w perspektywie kilku lat. może jesteś niedouczony i niedoczytany , ale ja pamiętam "globalne oziębienie" i jego skutki w postaci lodowców poniżej koła podbiegunowego ( takie teorie z lat 70) potem była walka z dziurą ozonową ( w sumie bezowocna) teraz walka z globalnym ociepleniem ( tak ono jest prawdziwe i realne, ale czy ludzie są w stanie zmienić wielomilionowy cykl tej planety?)

 • Pilot bluzgwaffe

  To mam nadzieję że nie korzystasz z auta, wszędzie chodzisz piechotą, nie jesz mięsa, nie używasz smartfona ani nie zużywasz prądu w domu. W końcu dbasz o ochronę środowiska nie? Czy może ekologia jest tylko tam gdzie deweloper buduje mieszkania na które Cię nie stać?

 • Karlus ze Hugobergu

  pilot, jak tak pytasz to idzie mie nieźle, auto mi nie potrzebne, jeżdze tramwajem i autobusem i pociągiem mam rower i ogródek pod domem na który ciężko pracowałem, czasem pobiegam sobie po okolicy i widzę ten cały syf i dewastację dookoła Hugobergu.Dlatego będe ciągle wytykał niedociągłości i przekręty władzy i mobilizował społeczeństwo do stwiania oporu i demonstrwania.

 • zefel

  Jak nie dostaniesz kredytu hipotecznego to nie masz co liczyć na mieszkanie od dewelopera.

 • Mieszkaniec

  Chyba ze to prywaciak żerujący na najniższej krajowej dla pracownikow

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również