Wiadomości z Świętochłowic

Podczas nielegalnej przejażdżki na "podwójnym gazie" przekroczył prędkość

  • Dodano: 2020-09-10 08:00, aktualizacja: 2020-09-10 06:46

Sądowy zakaz kierowania pojazdami, nie przeszkodził 37-latkowi wsiąść za kierownicę motocykla. Policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali mężczyznę, po tym, jak przekroczył dopuszczalną prędkość o 20 km/h.

Jednak to nie koniec kłopotów mieszkańca Siemianowic Śląskich

Badaniu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko pół promila alkoholu. Za nieodpowiedzialną jazdę oraz popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Mundurowi ze świętochłowickiej drogówki w trakcie pomiaru prędkości w dzielnicy Chropaczów, zauważyli zbyt szybko jadący z naprzeciwka pojazd. Jak się okazało kierujący jednośladem, przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h. Mundurowi postanowili zatrzymać motocykl do kontroli, dając kierowcy sygnał czerwonym światłem, jednocześnie wskazując miejsce zaparkowania pojazdu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że kierował motocyklem pomimo 4-letniego zakazu sądowego. Ponadto badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko pół promila alkoholu. O dalszym losie mieszkańca Siemianowic Śląskich zadecyduje teraz sąd. Za niestosowanie się do wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych grozi mu kara do 5 lat więzienia. Odpowie również za popełnione wykroczenia. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również