Wiadomości z Świętochłowic

Podpisanie umowy na rozbudowę ul. Zielonej

 • Dodano: 2021-10-20 06:00, aktualizacja: 2021-10-20 06:02

19 października 2021 w Urzędzie Miejskim miało miejsce podpisanie umowy na rozbudowę ulicy Zielonej.

Inwestycja drogowa pozwoli na pozyskanie nowych inwestorów oraz ożywienie tego obszaru miasta.

Prace realizować będzie konsorcjum Hucz sp. z o.o. Sp. K., firma o długoletnim doświadczeniu w zakresie realizacji inwestycji drogowych z Boronowa.

W uroczystym podpisaniu udział wziął Wiceprezydent Świętochłowic Sławomir Pośpiech, kierownik Biura Dróg i Mostów Krzysztof Szczepanik oraz reprezentant firmy wykonawczej, Robert Hucz.

Jest to dla mnie bardzo szczęśliwy dzień. Cieszę się, że plany kolejnej ważnej inwestycji w mieście zostały zrealizowane. Realizacja ta uczyni teren atrakcyjnym, otworzy nas na nowych przedsiębiorców chcących inwestować na przyległych terenach. Przy nowopowstałej drodze planujemy również budowę mieszkań. Do ulokowania swojej siedziby na omawianym obszarze przymierza się też pewna duża świętochłowicka firma. Teren ten zyska więc nowe oblicze. – mówił przy podpisaniu umowy wiceprezydent Sławomir Pośpiech.

Inwestycja opiewa na kwotę 4,9 mln zł. Oprócz przedłużenia odcinka drogowego w zakres prac wpisuje się także budowa ronda, które połączy ulicę Zieloną z Wojska Polskiego, chodników oraz ścieżek rowerowych. W najbliższym czasie podejmowane będą prace projektowe, które także wpisują się w zakres podpisanej z wykonawcą umowy. Łącznie prace nad ulicą Zieloną trwać mają 14 miesięcy, a roboty budowlane rozpoczną się w drugim kwartale przyszłego roku.

Komentarze (12)    dodaj »

 • karlus ze Hugobergu

  tam bydzie doś placu do dewoloperow i ich osiedli a niy poleku chlastać i ćwiartkować tyn nasz Hugoberg!!!

 • Stary Hanys

  Jaki wiceprezydent wzruszony na fotografii, a wykonawca wyluzowany/ ubrany jakby przyszedł na piwo do knajpy/ .Widać kto u kogo siedzi w kieszeni.

 • Bolesława

  NARESZCIE INWESTYCJE A NIE MUZEA I ZLODZIEJSTWO

 • gość

  po pierwsze nie wrzeszcz wielkimi po necie bo to jest brak kultury, chamstwo i nieznajomość netykiety.po drugie tereny inwestycyjne przy zielonej zostały przygotowane za poprzedniej władzy wraz z drogą dojazfową i planem przedłużenia tej ulicy do ronda na górze ... tak więc wystarczyło ściągnąć inwestorów tak jak to robią inne miasta.

 • Wieczorek

  gorol w... na wykopki

 • Mariola

  ..." Cieszę się, że plany kolejnej ważnej inwestycji w mieście zostały zrealizowane. Realizacja ta uczyni teren atrakcyjnym, otworzy nas na nowych przedsiębiorców chcących inwestować na przyległych terenach."... Wpierw czas dokonany "plany kolejnej ważnej inwestycji w mieście zostały zrealizowane", a w drugim zdaniu przypuszczający. Obie formy do d//y, bo nie wiadpmo kiedy i co zostanie zrealizowane i czy KENPOL i tak się nie obrazi na miasto i nie zwinie skrzydeł z peryferii Świon.

 • XX

  To ul. Zielona łączy się z ul. Wojska Polskiego????, a nie przypadkiem z ul. Śląską. Czy autor zna topografię Świętochłowic?!!

 • ///

  Połączy Wojska Polskiego ze Śląską

 • Ze Świon

  Przeczytej jeszcze roz, zastanów sie i potym pisz. Przeca pisze jak byk, że mo być rondo na Wojska Polskiego i Zielona mo być przedłużono do tego ronda. Inno sprawa, że ta droga powinna sie zaczynać na rondzie na wiyrchu przy biedrze, jak lata tymu było w planach. Już to widza jak bydzie cało przejezdno i wyjedź taraz ze Zielonej w lewo na doł do cyntrum...

 • tak ino godom

  Tam coś jest na tej Zielonej już? Bo o tym terenie atrakcyjnym dla inwestorów słyszałem już lata temu, a jakoś aut tam za dużo nie zjeżdża. Domy i firmy dopiero mają tam powstać, ale już za 5 milionów zrobimy tam ścieżki rowerowe i chodniki!

 • fikuś

  Kup sobie lizaka i daj organizmowi trochę cukru, bo coś słabo gadasz...

 • tak ino godom

  Fikuś, a ty się przejdź ul. Zieloną i powiedz mi czy naprawdę akurat ta ulica potrzebuje zainwestowania 5 milionów. A potem przejdź się ulicami w centrum, przy których mieszkają jacykolwiek ludzie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również