Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie działań "Bezpieczny Pieszy" w Świętochłowicach

  • Dodano: 2024-03-08 10:00

Wczoraj mundurowi ze świętochłowickiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Pieszy". Mundurowi szczególnie przyglądali się zachowaniom kierowców oraz pieszych w obrębie oznakowanych przejść. W trakcie działań mundurowi ujawnili w sumie ponad 40 wykroczeń, z czego aż cztery razy musieli interweniować wobec kierowcy, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych i raz wobec kierowcy, który wyprzedzał przed przejściem dla pieszych.

Wyniki działań "Bezpieczny Pieszy" w Świętochłowicach

W czwartek na terenie Świętochłowic policjanci z miejscowej drogówki przeprowadzili akcję. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa przede wszystkim pieszych, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Ich celem było również egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących korelacji kierujący – pieszy. Policjanci szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Nadzorem objęto miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego w tym te, na których najczęściej dochodziło do wypadków. Policjanci ujawnili ponad 40 wykroczeń, z czego aż cztery razy musieli interweniować wobec kierowcy, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych i raz wobec kierowcy, który wyprzedzał przed przejściem dla pieszych.

Apelujemy zarówno do pieszych, jak i kierowców o rozwagę i wzajemne poszanowanie na drodze. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia - czytamy na stronie KMP Świętochłowice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również