Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Podziel się krwią w wakacje

 • Dodano: 2020-08-05 06:45, aktualizacja: 2020-08-05 07:01

Czas wakacji i trwająca epidemia spowodowały, że znacząco uszczupliły się zapasy krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W imieniu Miasta Świętochłowice i Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego miasta, by oddawać krew w siedzibie RCKiK w Katowicach lub w mobilnych punktach poboru.

W Świętochłowicach będzie można oddać krew 27 sierpnia (czwartek) w ambulansie na parkingu Urzędu Miejskiego. Krwiodawców zapraszamy od godz. 8.00 do 14.30. Pełen harmonogram wyjazdów krwiobusów, dostępny jest na stronie: https://rckik-katowice.pl/kalendarium

Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów i nie miała kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem lub objętą kwarantanną. Krew i jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kg. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy krwi.

Jednocześnie przypominamy, że krew można też oddawać przez całe wakacje od poniedziałku do piątku w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach (ul. Raciborska 15 - wejście od ul. Kozielskiej). Punkt pobrań czynny jest: w poniedziałki: 7.00-16.30, wtorki: 7.00-15.00, środy: 7.00-15.00, czwartki: 7.00-17.30 oraz w piątki: 7.00-15.00.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • to ja

  jak można oddawać krew w dobie pandemii, paranoja

 • Dejwid wasz nowy stary kumpel

  To ty piszesz gzesiu kombatancie czy też szwagier albo lokato. Za mało tematów do wiecznej krytyki i się nudzi ?Adrian wasz koleś potrzebuje pomocy. Pomożecie ?

  • Dejwid wasz nowy stary kumpel
   2020-08-07 19:51
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Sw

  A co ma pandemia do oddawania krwi?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.