Wiadomości z Świętochłowic

Pracownia Biofeedback w SPS nr 10 w Świętochłowicach

  • Dodano: 2019-04-03 07:15, aktualizacja: 2019-04-03 08:26

Z wielką przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 została wyposażona w pracownię biofeedback.

Metoda ta opiera się na obrazowaniu bioelektrycznym mózgu podczas wykonywania zwykłych czynności, co umożliwia świadome wpływanie na pracę mózgu i zmusza do utrzymywania dużego stopnia koncentracji uwagi.

Terapia polega na rejestracji zapisu fal mózgowych poprzez zastosowanie specjalnej aparatury (zakładanie elektrod na głowę pacjenta). Stosowanie takiego sprzętu jest całkowicie bezpieczne i nie wiąże się z żadnym ryzykiem, natomiast regularny trening sprzyja usprawnianiu funkcji poznawczych oraz koncentracji uwagi. Ponadto metoda biofeedback pomaga w relaksacji i zmniejsza napięcie emocjonalne. Najczęściej wykorzystywana jest u dzieci z porażeniem mózgowym, ADHD, padaczką czy w leczeniu uzależnień.

Z tej formy terapii korzystają również osoby zdrowe, np. sportowcy

Sprzęt do wspomnianej pracowni został zakupiony dzięki wspaniałomyślności takich firm jak: Telewizja Polska (TVP1) w ramach programu „Reklama Dzieciom” – 11 000 zł, Wytwórnia Torebek Papierowych z Rudy Śląskiej – 5 000 zł, „ZRB Tadeusz Szromek„ – 2 000 zł, „Kall System Chłodnictwo – Klimatyzacja Lucyna Brandyk z Rudy Śląskiej – 500 zł oraz „Moto-Profil” z Chorzowa – 500 zł. Darczyńcom za ten wspaniały gest serdecznie dziękujemy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.