Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Pracownicy OPS podziękowali policji za szybkie odnalezienie 3-miesięcznego dziecka

  • Dodano: 2020-01-23 10:15, aktualizacja: 2020-01-24 14:57

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu insp. Dominika Łączyka wpłynęły podziękowania dla dwojga policjantów z zespołu poszukiwań wydziału kryminalnego sosnowieckiej komendy. Wystosowali je pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, którzy byli pod wrażeniem szybkości i skuteczności działania kryminalnych, podczas poszukiwań zaginionego 3 miesięcznego dziecka.

Dziecko zaginęło w ostatnich dniach minionego roku

Z domu Matki i Dziecka w którym przebywało zabrała je matka. Kiedy nie wróciła ze spaceru i nie można było się z nią w żaden sposób skontaktować (kobieta nie odbierała telefonu), pracownicy MOPS zaalarmowali policjantów. Wiedzieli, że niemowlęciu może grozić niebezpieczeństwo, ponieważ 22-letnia matka w przeszłości porzuciła już inne swoje dziecko.

Policjanci od samego początku potraktowali zgłoszenie bardzo poważnie. Dzięki intensywnym czynnościom, w ciągu doby ustalili, gdzie przebywa zarówno zaginiona 22-latka, jak i jej dziecko. Na szczęście niemowlęciu nic się nie stało – trafiło pod opiekę lekarzy, którzy dokładnie sprawdzili stan jego zdrowia. O tym, kto będzie sprawował nad nim opiekę zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Podziękowanie za sprawną akcję

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach poruszeni całą sytuacją, w piśmie skierowanym do komendanta, tak oto opisali to zdarzenie:

"W imieniu swoim oraz pracowników socjalnych biorących udział w interwencji dnia 30.12.2019 r. (...) składam serdeczne podziękowania za okazaną pomoc. W działaniach interwencyjnych brali udział policjanci (...) , którzy wykazali się wysokim profesjonalizmem oraz zrozumieniem zaistniałej sytuacji. Dzięki doświadczeniu zawodowemu, rzetelności, a przede wszystkim pełnemu zaangażowaniu w/w Policjantów zdołano ustalić miejsce pobytu zaginionej i na czas zabezpieczyć trzymiesięczne dziecko. Prosimy o przekazanie słów uznania za profesjonalizm, życzliwość i zrozumienie oraz okazaną empatię”

Skierowano także okolicznościową kartę bezpośrednio do policjantów, w której jeszcze raz podkreślono, że "Dzięki profesjonalizmowi wymienieni Policjanci odnaleźli dziecko, którego życie i zdrowie mogło być zagrożone”.

Policja nie ujawniła stopnia ani nazwisk funkcjonariuszy, gdyż są oni policjantami operacyjnymi.

Pracownicy OPS podziękowali policji za szybkie odnalezienie 3-miesięcznego dziecka

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Brawo dla policjantów

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.