Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Prelekcja na temat mowy nienawiści w ZSTiZ w Świętochłowicach

  • Dodano: 2020-02-27 08:15, aktualizacja: 2020-02-27 08:02

W świętochłowickim Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych odbyła się prelekcja na temat mowy nienawiści.

Mundurowa z miejscowej komendy wspólnie z dzielnicowym opowiadała uczniom o tym skąd bierze się dyskryminacja, uprzedzenia i rasizm oraz jak nie poddać się stereotypom. Uświadamianie młodzieży o źródłach problemu omawianych zagadnień, to jedno z kluczowych zadań policyjnych profilaktyków.


Na początku tygodnia uczniowie świętochłowickiego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych mieli szansę poznać bliżej tematykę szeroko rozumianej mowy nienawiści. Mundurowa świętochłowickiej komendy wraz z dzielnicowym w ramach zadań profilaktycznych opowiadała o tym, skąd bierze się dyskryminacja, uprzedzenia i jak nie poddać się stereotypom, które mogą prowadzić do hejtu oraz mowy nienawiści. Przeprowadzona prelekcja o nazwie „Stop nienawiści” poruszała bardzo wrażliwą tematykę. Przytoczono także kilka aspektów prawnych, dzięki którym policja może eliminować tego typu zachowania. Znajomość konsekwencji prawnych dyskryminacji i mowy nienawiści pozwoli tym młodym jeszcze osobom zrozumieć skalę i powagę problemu. Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w spotkaniu, chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi dotychczasowym doświadczeniami i problemami, które ich otaczają.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • długi

    Zespół Bajerbergera.

  • tak ino pytom

    W szkołach ogrzewania nie ma, że uczniowie w kurtkach muszą siedzieć?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.