Wiadomości z Świętochłowic

Próbny test sprawności fizycznej dla uczniów klasy mundurowej

  • Dodano: 2023-04-27 06:15, aktualizacja: 2023-04-27 06:32

W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji uczniowie klasy mundurowej 2 Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję sprawdzić, jakie wymagania stawiane są przed kandydatami do służby w policji.

Zmierzyli się z torem przeszkód, jaki trzeba pokonać na teście sprawności fizycznej

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach prowadzi działania informacyjne, dające możliwość poznania specyfiki i charakteru służby w Policji. Projekt powstał z myślą o potrzebach młodych ludzi - absolwentów szkół średnich planujących związać swoją drogę zawodową z Policją, a także wszystkich osobach, które chcą zasilić szeregi naszej formacji oraz sprawdzić, jak w praktyce wygląda rekrutacja do służby.

Podczas organizowanych przez katowicką komendę wojewódzką zajęć, uczniowie 2 Liceum Ogólnokształcącego ze Świętochłowic mieli możliwość poznania jednego z etapów kwalifikacji do służby w policji. Pozwoliło im to sprawdzić swoje umiejętności oraz kondycję. Taki próbny test pozwala sprawdzić się i dopracować poszczególne elementy, które mogłyby wymagać poprawy. Umożliwi im to w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również