Wiadomości z Świętochłowic

"Program Klub": Świętochłowickie kluby i stowarzyszenia sportowe z dofinansowaniem

  • Dodano: 2023-06-07 11:15, aktualizacja: 2023-06-07 14:26

Śląski "Program Klub 2023" dofinansował 3 kluby sportowe ze Świętochłowic. Łącznie do świętochłowickich klubów i stowarzyszeń z programów "Klub" trafi 55 tysięcy złotych na rozwój młodzieży i cele statutowe.

Duże wsparcie dla klubów sportowych

2,5 mln zł trafi do 154 klubów sportowych z regionu w ramach tegorocznej edycji "Programu Klub". Symboliczne czeki wręczyli przedstawicielom klubów sportowych marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Łukasz Czopik, przewodniczący Sejmiku Marek Gzik oraz radni Sejmiku: Dorota Konieczny-Simela, Urszula Koszutska, Katarzyna Stachowicz, Maria Materla, Alina Bednarz, Marek Kopel, Rafał Kandziora, Jarosław Szczęsny, a także parlamentarzyści z regionu, poseł Wojciech Saługa i senator Halina Bieda.

- 2,5 mln zł trafi w tym roku do 154 klubów z województwa śląskiego. To środki na realizację zajęć sportowych, obozów, opłacenie trenerów i zakup sprzętu. Dla wielu klubów to realna szansa na rozwój. Warto inwestować w młodych ludzi, promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, to inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

"Programu Klub 2023"

Warto podkreślić, że w latach 2020-2023 na realizację "Programu Klub" przekazano łącznie 6,3 mln zł, a dofinansowanie otrzymało 437 instytucji. W tym roku do konkursu wpłynęły 463 oferty, z czego 310 spełniło wymogi formalne. Dofinansowanie otrzymały 154 kluby na łączną kwotę 2,5 mln zł.

- Ukłony dla marszałka i Sejmiku za tę inicjatywę. Jestem przekonany, że z roku na rok ta kwota wsparcia dla klubów będzie rosła. Życzę Wam dużo sił, wytrwałości i zaangażowania, żeby jak najwięcej młodych ludzi uprawiało sport, a dzięki waszej pracy mogli rozwijać skrzydła i osiągać kolejne sukcesy – mówił poseł Wojciech Saługa.

Program Klub skierowany jest do klubów sportowych jako wsparcie w dziedzinie upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Program pozwala klubom na poszerzenie realizowanych działań o organizację obozów sportowych i prowadzenie treningów. Małe kluby otrzymują realne wsparcie, co pozwala na zwiększenie liczby zajęć, zakup niezbędnego sprzętu, opłacenie trenerów, a w przypadku organizacji obozu również na pokrycie innych kosztów. Program Klub promuje aktywny i zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży. Dzięki niemu młodzi sportowcy mogą rozwijać sportowe pasje i osiągać kolejne sukcesy, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Oto wyróżnione kluby ze Świętochłowic:

  • Młodzieżowe Stowarzyszenie Śląsk - 20 tys. zł
  • Miejski Uczniowski Klub Sportowy "Skałka – Śląsk" w Świętochłowicach - 20 tys. zł
  • Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Tygryski Świętochłowice 2019 - 15 tys. zł

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkanka

    Dobrze że sport dostał kolejne wsparcie. Proszę o informację czy fundacja kocia brygada oprócz wsparcia wolontariuszy oraz wszelkich darowizn przedstawi rozliczenie publicznie w tym czy ktoś w fundacji otrzymuje wynagrodzenie ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również