Wiadomości z Świętochłowic

Promowali bezpieczne wakacje w myśl hasła "Kręci mnie bezpieczeństwo..."

  • Dodano: 2021-06-28 08:15, aktualizacja: 2021-06-28 05:46

Miejscowi mundurowi wzięli udział w festynie, zorganizowanym z inicjatywy Dyrekcji świętochłowickiego ZEW. Imprezę swoim patronatem objął Prezydent Miasta Świętochłowice. Na specjalnie przygotowanym stanowisku, policjanci ze świętochłowickiej komendy promowali szeroko pojęte bezpieczeństwo w trakcie wakacji letnich, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Na uczestników czekały liczne atrakcje

Wczoraj na boisku szkolnym świętochłowickiego Zespołu Edukacji Wspomagającej odbył się festyn dla uczniów placówki oraz kandydatów chcących rozpocząć w niej kształcenie. Impreza zorganizowana została przez Dyrekcję Szkoły, a swoim patronatem objął ją Prezydent Miasta Świętochłowice. Tematem przewodnim przedsięwzięcia było m.in. promowanie bezpieczeństwa i profilaktyki w czasie wakacji letnich oraz zdrowego trybu życia.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz mieszkańców i osób wypoczywających w naszym mieście to w okresie wakacyjnym priorytet dla miejscowych mundurowych. Dlatego za każdym razem, gdy jest mowa o bezpieczeństwie, tam można zobaczyć świętochłowickich policjantów. Tym razem było tak samo. Miejscowi mundurowi wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym z okazji „Dnia ZEW-u”. Podczas festynu, który trwał od godziny 10.00, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na uczniów czekały liczne atrakcje, takie jak m.in. pokazy najpopularniejszych zawodów ZEW, zawody sportowe, prezentacja radiowozu Policji i wozu Straży Pożarnej, zajęcia promujące bezpieczeństwo i profilaktykę oraz pokazy przygotowane przez uczestników imprezy. Policjanci z miejscowej komendy przygotowali stanowisko, przy którym przekazywali uczniom cenne rady na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w trakcie wakacji, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Rozmawiali także z opiekunami, by Ci w okresie przerwy od nauki zapewnili młodzieży szczególne zainteresowanie. Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są młode osoby. Dlatego mundurowi rozmawiali z uczestnikami festynu o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku nad wodą, spędzania czasu na podwórku. Uczulali ich także na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami, czy też sięganiem po różnego rodzaju używki. Zainteresowani mogli zobaczyć, jak zmienia się postrzeganie świata, poprzez specjalne alko i narko gogle, które imitują stan po użyciu alkoholu oraz narkotyków.

W międzyczasie przeprowadzono ćwiczenia na fantomach z udzielania pierwszej pomocy. Była to tez świetna okazja, by przypomnieć uczestnikom, że Świętochłowicka policja otrzymała AED - urządzenie ratujące życie, które umieszczono tuż przy wejściu, na parterze budynku, tak aby w każdej chwili można było z niego skorzystać. Urządzenie komunikatami głosowymi samo instruuje osobę udzielającą pierwszej pomocy, więc może go użyć każdy. Nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia, a jak powszechnie wiadomo, defibrylator zwiększa szansę na przeżycie aż w 70 procentach przypadków osób, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Promowali bezpieczne wakacje w myśl hasła "Kręci mnie bezpieczeństwo..."

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również