Wiadomości z Świętochłowic

Rada Miejska ma nowego przewodniczącego. To Bartosz Karcz

 • Dodano: 2023-01-18 12:15

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał – podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej jej dotychczasowy przewodniczący Zbigniew Nowak złożył rezygnację. Do porządku obrad dodano nowy punkt – wybranie nowego przewodniczącego.

Wielkie zaskoczenie

12 stycznia 2023 roku odbyła się sesja Rady Miejskiej. Przed obradami w planie nie było wyboru nowego przewodniczącego – punkt pojawił się w momencie, gdy Zbigniew Nowak nagle zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego Rady. Taki obrót spraw był zaskakujący dla wszystkich, również dla prezydenta miasta Daniela Begera.

- Uwzględniając m.in. kwestię programu naprawczego i działań, które trzeba było wprowadzić i nie udałoby się to, gdyby nie sprawny przewodniczący. Pragnę serdecznie podziękować panu przewodniczącemu. Być może potrzebuje pewnej pauzy, która z powrotem pozwoli mu nabrać energii do tego, żeby dalej funkcjonować – powiedział prezydent Daniel Beger.

Po przyjęciu rezygnacji Nowaka przez radnych, nadszedł czas wybrania nowego przewodniczącego. Łukasz Responek zgłosił Bartosza Karcza, który był jedynym kandydatem.

Nowy przewodniczący

Po tajnym głosowaniu, w którym wzięło udział 21 radnych, Bartosz Karcz został przewodniczącym Rady Miejskiej. Za powołaniem Karcza było 18 osób, 2 przeciw, a 1 wstrzymała się od głosu. 

- Zostałem wybrany z dużą większością głosów. 18 z 21 radnych głosowało za wyborem mnie na przewodniczącego Rady Miejskiej. To oczywiście daje poczucie satysfakcji ale też jest związane z dużym ciężarem odpowiedzialności żeby nie zawieść zaufania radnych z różnych stron sceny politycznej. Będę słuchał radnych i dbał o właściwą pozycję Rady Miejskiej w procesie sprawowania władzy uchwałodawczej w naszym mieście – mówi nowy przewodniczący.

Tuż po odczytaniu wyników głosowania, Bartosz Karcz podziękował byłemu przewodniczącemu, Zbigniewowi Nowakowi, za pełnienie stanowiska w bardzo trudnych czasach pandemii.

W rozmowie z naszym portalem nowy przewodniczący zapewnił, że będzie działał na korzyść miasta i mieszkańców.

- Jestem przewodniczącym największego opozycyjnego wobec Prezydenta klubu radnych w Radzie Miejskiej - Razem dla Świętochłowic i Koalicji Obywatelskiej.  Jesteśmy wymagająca opozycją. Będziemy korzystać z uprawnień kontrolnych Rady Miejskiej. Jeżeli projekty Uchwał będą korzystne dla miasta i mieszkańców to będą przez nas popierane - dodaje.

Komentarze (43)    dodaj »

 • Piotr

  Pan Beger tu utworzył knifen ekip do robienia pieniędzy a nie służenie ustawowe mieszkańcom . Proszę obejrzeć deklaracje majątkowe tego Pana oraz całej ekipy . A najciekawsze jest jak uśmiecha się do prawicy a tak naprawdę to KO jest jego duszą . To też idzie sprawdzić jak i kiedy się z nimi zwąchał jeszcze w Katowicach . A przyjazne Świętochłowice nie dajmy się nabrać to tylko przystawka która ma na celu wzmacniać KO . A ten Pan powyżej jest w ekipie . Pozdrawiam Adam

 • Aras

  Podły , mały człowiek .

 • FAELIX42

  karcz i kostempski - DO WIĘZIENIA - wieloletnie wyroki plus defraudacja majątków

 • achim

  ,,,,majątków to raczej konfiskata

 • BUMP

  Czytam komentarze typu co powinno się zrobić,s to a tamto. Wymienić RM itd itp.Komentarz za komentarzem gdzie?Na anonimowym portalu a fb 0 wpisów :DI WY chcecie zmian? Pisząc anonimowo z telefonu czy komputera, poważnie jesteście tacy zaściankowi?Czy tylko udajecie.Salsa najlepiej żeby ktoś wasza to zrobił....buheehe...Ehhhh ten internet,jakby nie internet człowiek nie dowiedział by się że na świecie jest tyły d3bili.

 • prut prut

  To ty Bartuś skrobiesz czy może Łukaszek z rozbieganymi oczkami?

 • kurde bele

  takich trzeba wyKARCZować z naszego miasta!!!

 • Qwerty

  Ten konus z przerośniętym ego, udający mieszkańca Świon, powinien oddać ukradzione pieniądze i zostać skazany na długie lata pobytu w więzieniu.

 • Gerda Dybizbańska

  SZOK - przecież Bartosz K. ma 11 zarzutów prokuratorskich, zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny. Oskarżony o więzienie osób wbrew ich woli , mobbing i poniżanie urzędników UM. TU JEST POTRZEBNA PANI JAWOROWICZ ;)0

 • marian55

  Napisz do pani z TVPiS może przyjedzie i pokarze ten bałagan

 • stanik

  Pisze się pokaże. W tefałenie tego nie gadali?

 • marian55

  stanik , błędy ortograficzne popełniają również profesorowie ( choć obie formy "rz" i "ż" są poprawne , w różnym znaczeniu ) a ty niestety na zawsze pozostaniesz wyznawcą PiS -landii w której żyje patologia za pieniądze pracujących i płacących podatki , zawsze będziesz wyciągać rękę po socjal bo jesteś prawdopodobnie leniem nie czytającym gazet i nie korzystającym z innych mediów niż TVPiS , nie masz po prostu swojego zdania .

 • marian55

  Zdaje się ,że najwyższa pora porządnie przewietrzyć Radę Miasta a potem gabinet Prezydenta , Świętochłowice na tle podobnych gmin w Polsce wyglądają bardzo zaściankowo , jednym słowem Bród , Smród i Ubóstwo . A ci w gabinetach Urzędu Miejskiego wiecznie zadowoleni z siebie . Czy nie ma w Świętochłowicach kilkanaście osób Mądrych i Uczciwych chcących sprawnie zadziałać dla dobra naszego miasta ? Mam nadzieję ,że w najbliższym rozdaniu takich zobaczymy a nie tylko tych ,którzy całe życie działają , działają i całkiem dobrze z tego działania dla działania żyją !

 • Pytanie

  A długo wobec MISTA na którego POdobno korzyść ten gostek ma działać UREGULOWAŁ bo jego stowarzyszenie zalegało z czynszami?

 • zefel

  Sami karierowicze i sprzedawczyki.

 • Marek

  Luuuudzie musimy się zmobilizować i wymienić w wyborach całą radę bez wyjątków.Tylko tak możemy odmienić nasze Świętochłowice

 • XYZ

  hehe, nic nie wymienicie.

 • Urzędnik

  Teraz Karcz będzie pokazywał się z Begerem i razem będą przecinać wstęgi!!! To na pozytywny wizerunek pana Karcza nie wpłynie. Początek końca jego kariery w tym mieście.

 • Edzia

  I ten fałszywy głupkowaty uśmiech...Dno dna w tym mieście!!!

 • Mieszkaniec

  Dno dna jest magiczne

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również