Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Reaguj gdy widzsz niepokojące sytuacje

 • Dodano: 2018-12-21 08:45, aktualizacja: 2018-12-21 08:59

Widzisz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś nas poinformować o tym, że młodzież kąpie się w miejscach niestrzeżonych? Przypominamy, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

Krajowa mapa zagrożeń Bezpieczeństwa od blisko 2 lat działa w całej Polsce. Narzędzie sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją. Mieszkańcy chętnie z niej korzystają i nanoszą na mapę zagrożenia, które później są weryfikowane przez mundurowych. Zgłoszenie są przede wszystkim sprawdzane przez dzielnicowych. To policjanci pierwszego kontaktu, którzy najlepiej znają swoje rejony i reagują na nieakceptowane społecznie zachowania. Zgłaszane zagrożenia na drogach są natomiast sprawdzane przez mundurowych z ruchu drogowego.

W naszym mieście zgłoszenia dotyczą różnych niepokojących sytuacji. Mieszkańcy najczęściej zgłaszają spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Odnotowujemy również nieprawidłowe parkowanie i niszczenie zieleni poprzez stawianie na niej samochodów, a także gdzie kierowcy łamią przepisy i przekraczają prędkość. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów, a kiedy potwierdzamy je, wyciągamy konsekwencje prawne.

Zachęcamy do korzystania z KMZB tutaj https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

Reaguj gdy widzsz niepokojące sytuacje

Komentarze (18)    dodaj komentarz »

 • Baluś

  Panie władzo a na findera na parterze handlujom cigarytami nielegalnie

 • Mieszkaniec

  Najlepsze jest jak stoja w dzielnicy "Zgoda" przed rondem i poluja na samochody przekraczające prędkość 40km/h ktore ograniczenie jest na długości ok kilkudziesięciu metrow jadace od strony "Mijanki".Czy ten odcinek jest niebezpieczny?NIECzy wzdłuż drogi w kierunku ktorym jada samochody jest chidnik?NIECzy na tym odcinku występuje przejście dla pieszych?NIECzy na tym odcinku występowały kolizje i wypadki?NIEAle Panowie policjanci "udaja" ze niw widza ze tuz za plecami PROBLEMEM JEST JAK PIESZY CHCE PRZEJSC PRZEZ RONDO w wyznaczonym do celu miejsu jakim oznaczone przejście dla pieszych.

 • Lipiniorz

  Od dawna ludzie piszą na fb o jezdzącej srebnej audi po Lipinach z której to audi strzelaja do ludzi z pistoletów na kulki .Dobrze by było jezeli drógowka by sie po naszej dzielnicy pokrecila .

 • Kowalski

  Ooo widzę ze Krist obrońca Policji. Pewnie sam jest gliną albo ma tam rodzinę. Przepraszamy panie nieomylny i nigdy juz nie bedziemy podwazac Pana wpisu. Banda niewychowanych zadufanych w sobie nikomu niepotrzebnych marnych ludzkich istot którzy myślą albo chociaż starają się myśleć ze są the best. Wesolych Swiat życzę wszystkim nawet takim trolom jak Krist którzy niedopuszczaja faktu ze mogą nie mieć racji ale ważne żeby drugiemu dopier....lic. Jakie to nie Świętochłowickie najwyraźniej Krist gorolu jesteś z obozu Dawida ;)

 • Krist

  ...I nie pij tyle

 • Krist

  Przeprosiny przyjęte

 • Hanys

  Każdy kto miał watpliwa przyjemność zgłoszenia mówi to samo raz i wiecej nigdy, przesłuchania itp. a efekty fatalne.

 • Lol

  Hanys spotkaj się z Kowalskim , kupcie sobie lalki. Będzie zabawa dziewczyny!!

 • Ktos

  Szkoda ze nadal nie została wyjaśniona sprawa z pomalowanymi murami w mieście.

 • Stróż obibok

  A ty myslisz ze to robi jedna osoba ??pewnie nawet jak by łapali ci dzień kogoś to następny mądry się znajdzie..

 • Mieszkanka centrum

  Policja patroluje te obszary w dzień bo w nocy nie ma kto... dowiedziałam się ze ostatnio w Świętochłowicach jest tylko jeden patrol w nocy czyli aż 2 policjantów do pilnowania 50 tysięcy ludzi. A drogówki w nocy to podobno już od dawna nie ma. Jeśli to prawda to obecny komendant powinien podać się do dymisji..

 • Krist

  Własnie wróciłem z pracy z 3 zmiany, , mijałem 2 radiowozy....w centrum. Zerknij przez okno może też je zobaczysz.

 • Kondziu

  Wrociles z 3 zmiany czyli rozumiem ze po 6.00 to już jest 1 zmiana więc sił może być więcej... Nie dokuczajcie bo sami nie wiecie jak jest

 • Krist

  Źle rozumiesz.przed 6 wracałem . Nie siej defetyzmu.pełno ich na ulicach.

 • Filip

  Szanowna Mieszkanko Centrum...proszę pisać o sprawach, na których się Pani zna. To co Pani pisze to same bzdury i nierawdziwe informacje. Zanim się coś napisze należy to sprawdzić. Proszę nie wprowadzać mieszkańców w błąd. Zachecam także do uważnej lektury tekstu, który Pani nieudolnie komentuje. I proszę nie obrażać policjantów.

 • Krysia

  I co z tego? Policja i dzielnicowi dobrze wiedzą jak jest w niektórych dzielnicach Świętochłowic, ale starają się nie widzieć....albo patrolować je w ciągu dnia, jak jest spokój. Przykre, ale wiele mieszkańców nie czuje się bezpiecznie....

 • lol

  Krystyna ???...ta z gazowni ? Jeśli czujesz się zagrożona zadzwoń na 112. Próbowałaś kiedyś?

 • Stróż obibok

  Jak by patrolowali w nocy to byś pisała że chodzą tylko w nocy a w dzień jest niebezpiecznie..zawsze źle..a gdzie to jest tak niebezpiecznie??czesto wracam o różnych porach i nie widzę nic złego..wiec bez przesady..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.