Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Rozpoczął się remont toru do speedroweru na Skałce

  • Dodano: 2019-05-30 08:45, aktualizacja: 2019-05-30 08:59

Rozpoczął się remont toru do speedroweru na Skałce w związku z przygotowaniami do Mistrzostw Świata, które rozpoczną się w lipcu w Świętochłowicach.

Po zwycięskim pojedynku z Lwami Częstochowa przyszedł czas na pierwszy etap prac związanych z przygotowaniami toru speedrowerowego do lipcowych Mistrzostw Świata. W I etapie został przeniesiony główny zawór wody do wewnątrz toru - do tej pory przyłącze znajdowało się na zewnątrz w strefie miejsc przeznaczonych dla kibiców, co w czasie meczów momentami utrudniało pracę przy kosmetyce toru w trakcie trwania zawodów.

Następnym etapem, który rozpocznie się zaraz po kolejnym meczu 9 czerwca będzie modernizacja i w dużej części ułożenie na nowo systemu odprowadzania deszczówki z toru. Do tej pory po opadach deszczu często zdarzało się, że woda stała na torze - po wykonaniu drenażu ten problem powinien w całości zniknąć. Jeszcze w pierwszej połowie czerwca mają ruszyć prace związane z częściową wymianą nawierzchni, likwidacją ogrodzenia od strony boiska żwirowego celem dostosowania go do już istniejącego ogrodzenia, poprawki i położenie w części nowej kostki brukowej w parku maszyn, wymiana pola startowego z betonowego na kostkę brukową, wymalowanie wiaty oraz montaż trybun dla kibiców.

Pierwszy i drugi etap prac na torze speedrowerowym jest prowadzony przez CHŚPWiK.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.