Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Speedrowerowy show

 • Dodano: 2018-08-02 08:15, aktualizacja: 2018-08-02 08:33

Na torze OSiR Skałka rozegrano międzynarodowy mecz speedrowerowy. W spotkaniu towarzyskim zmierzyły się zespoły MS Śląska Świętochłowice i angielskiej drużyny Astley & Tyldesley Manchester. Triumfowali świętochłowiczanie 76:74.

Wydarzenie miało niezwykłą oprawę. Zawody rozpoczęły się od rundy honorowej wyjątkowym samochodem – Fiatem 126 p, w wykonaniu prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego i żużlowej ikony Śląska, Pawła Waloszka.

Później na tor wyszli polscy i angielscy speedrowerzyści. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy wygrali pierwszą gonitwę 7:3. Świętochłowiczanie zdołali jednak wyrównać i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najwięcej punktów dla Śląska wywalczył Mateusz Pacek (12), a wśród gości najlepiej spisał się Marcin Jakubiak, który na co dzień startuje w barwach zespołu z Astley.

W trakcie pojedynku na torze mogliśmy zobaczyć także młode talenty, które dopiero rozpoczynają swą przygodę ze speedrowerem. W tej międzynarodowej rywalizacji wygrał Charlie Burgers z kompletem punktów przed dwójką zawodników Śląska Filipem Dybałą i Jakubem Tuszym.

Na zakończenie prezydent Świętochłowic i jego drugi zastępca Stanisław Korman zmierzyli się na speedrowerach z działaczami klubu.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Ogródki

  ŻUŻEL I PO ŻUŻLU. Agnieszka Lubie, Lubie,Lubie , Lubi

 • Patryk

  Elyta sie bawi.Kto zapłacił za te bluzy dla nich ?

 • puk puk

  hahaha, Beger, a ty dalej swoje :)

 • Qba

  I po co żużel w Świętochłowicach jak nasi rowerzyści pokonują anglików.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.