Wiadomości z Świętochłowic

Rząd zapowiedział zmiany w obostrzeniach od 1 lutego

  • Dodano: 2021-01-28 13:45

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu etapu odpowiedzialności do 14 lutego. Od 1 lutego otwarte będą jednak galerie handlowe. Zniesiono także godziny dla seniorów.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej, ogłosił utrzymanie wszystkich rządowych ograniczeń w  działalności gospodarczej, nauce, podróżach i zasadach kwarantanny związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Są jedynie dwa wyjątki: wszystkie sklepy w galeriach handlowych będą otwarte od 1 lutego, tego samego dnia otwarte zostaną galerie sztuki i muzea.

- Decyzja, którą podjęliśmy, sprowadza się w pewnym zakresie do przedłużenia zasad bezpieczeństwa. Ten etap odpowiedzialności będzie obowiązywać do 14 lutego, po czym podejmiemy kolejne decyzje - poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych, imprez i przekraczania granicy pozostają bez zmian - dodał.

Niedzielski przekazał również, że od 1 lutego zniesione zostaną godziny dla seniorów. Do tej pory obowiązywały one od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12. Wtedy zakupy w sklepach spożywczych drogeriach i aptekach mogły robić klienci wyłącznie powyżej 60. roku życia. Taka sama zasada obowiązywała w przypadku placówek pocztowych. 

- Przedsiębiorcy zwrócili się do nas z apelem o zniesienie godzin dla seniora - ponieważ otwieramy cały handel w reżimie sanitarnym, to również przychylimy się do tego apelu i od 1 lutego godziny dla seniora zostają zniesione - ogłosił min. Adam Niedzielski.

Obostrzenia od 1 lutego

  • Restauracje nadal pozostaną zamknięte, będą mogły prowadzić jedynie sprzedaż na wynos.
  • Zamknięte dla podróżnych pozostaną również hotele i obiekty sportowe.
  • Uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych nadal będą uczyć się zdalnie.
  • Rząd zdecydował się jednak na otwarcie sklepów w galeriach handlowych. 
  • Od 1 lutego swoje podwoje będą także mogły otworzyć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, galerie sztuki i muzea.
  • Od 1 lutego zostaną także zniesione godziny dla seniora.

Komentarze (1)    dodaj »

  • krist

    nareszcie zniosą ten głupi przepis godziny dla seniorów oni i tak z tego nie korzystali bo całymi dniami po sklepach chodzili

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również