Wiadomości z Świętochłowic

Seniorzy i młodzież wspólnie na scenie

  • Dodano: 2023-02-20 06:30, aktualizacja: 2023-02-20 07:01

Od 2015 roku Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świętochłowicach może się poszczycić działalnością amatorskiego teatru "OdNowa", który konsekwentnie wspina się po schodach teatralnej drabiny, pod mecenatem Teatru Witkacego w Zakopanem.

Mecenat ten w połączeniu z potencjałem aktorskim świętochłowickich seniorów przynosi godne uwagi i trwale zapadające w pamięć efekty, które zdobywają uznanie wymagającej publiczności zarówno na deskach miejskich scen, jak i poza nimi.

Młodzież licealna i seniorzy na jednej scenie

Kolejnym owocem pracy seniorów był spektakl “Samo życie” wystawiony na deskach Młodzieżowego Domu Kultury w Świętochłowicach 13 lutego 2023 roku. Sztuka jest przedsięwzięciem międzypokoleniowym – biorą w niej udział seniorzy – studenci świętochłowickiego UTW i młodzież licealna z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko”.

Ta Kolejna teatralna przygoda przyniosła wszystkim aktorom wiele wspaniałych wrażeń, radosnych doświadczeń i życiowej energii, a zarówno premiera przedstawienia jak i każda jego kolejna odsłona nagradzane były gromkimi oklaskami.

Jak mówią sami uczestnicy, zajęcia teatralne świętochłowickiego UTW stanowią nie tylko wspaniałą rozrywkę, ale też sposób na otwarcie przed drugim człowiekiem. Członkowie zespołu sięgają po nowe doświadczenia, dzięki którym potrafią wznosić się ponad problemy, pośmiać się z samych siebie. Teatr sprawia, że czują się szczęśliwsi i lepsi, a nawet młodsi – ciągle poszukujący siebie i swojej drogi.

Repertuar teatru obejmuje już cztery spektakle: “Chłopców” St. Grochowiaka, “Pułapkę” wg Monty Phytona, “Kubusia Puchatka” wg A. Milne’a oraz “Samo życie” – spektakl oparty o teksty kabaretowe (i nie tylko) z okresu międzywojennego i późniejsze autorstwa Słonimskiego, Tuwima Mrożka i Grodzieńskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również