Wiadomości z Świętochłowic

Śląscy policjanci sprawdzają, czy przestrzegane są ograniczenia

  • Dodano: 2021-01-04 09:30

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie całego kraju wprowadzano kolejne ograniczenia. Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku obowiązuje między innymi zakaz handlu detalicznego, zamknięte są restauracje, siłownie i stoki narciarskie. W związku z nowymi obostrzeniami, policjanci sprawdzają, czy przedstawiciele poszczególnych branż przestrzegają prawa.

Niestety, nie wszyscy stosują się do przepisów...

Policjanci województwa śląskiego podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na to, czy przestrzegane są przepisy związane z panującą epidemią koronawirusa. Niestety, pomimo wielu apeli, mundurowi wciąż odnotowują przypadki lekceważenia wprowadzonych zakazów.

Do jednej z interwencji, podczas których doszło do złamania obostrzeń doszło w Bytomiu. Podczas kontroli stoku przy ulicy Blachówka, okazało się, że obiekt pozostaje otwarty wbrew przepisom. Na jego terenie znajdowało się około stu osób, które zjeżdżały na sankach, a właściciel sprzedawał bilety wstępu. Okazało się także, że jedna z siłowni w tym samym mieście nie zawiesiła swojej działalności, a wewnątrz znajdowały się 32 osoby. O stwierdzonych nieprawidłowościach powiadomiono Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i wszczęto postępowania w sprawach o wykroczenie.

Przypadki naruszenia przepisów odnotowano także w innych miastach:

Śląscy policjanci sprawdzają, czy przestrzegane są ograniczenia

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ikarus

    To może po drodze zajrzą na silownie na Katowickiej - też w ramach akcji "równi i równiejsi"...

  • guma z batek

    Czekam kiedy wpadniecie na Katowicką 54 podczas sesji R,M i przywalicie tam kilka mandatów! Pewnie do tego nie dojdzie bo wcześniej "ktoś" da cynk że jedziecie hahahahaha. W myśl zasady równi i równiejsi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również