Wiadomości z Świętochłowic

Śląskie: Porozumienie województwa z kominiarzami

 • Dodano: 2020-02-06 08:15, aktualizacja: 2020-02-06 08:02

Województwo Śląskie zawarło porozumienie o współpracy partnerskiej z Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego oraz Beskidzkim Cechem Kominiarzy w celu realizacji działań na rzecz poprawy jakości powietrza w województwie śląskim.

W ramach zawartego porozumienia, członkowie stowarzyszeń kominiarskich w trakcie prowadzonych przeglądów kominiarskich przeprowadzają inwentaryzację urządzeń grzewczych. Inwentaryzacja odbywa się metodą wywiadu bezpośredniego poprzez wypełnienie Formularza inwentaryzacji urządzeń grzewczych o mocy poniżej 1 MW w województwie śląskim. Kominiarze powinni posiadać identyfikator umieszczony w widocznym miejscu oraz kserokopię zawartego porozumienia o współpracy partnerskiej. Ponadto można sprawdzić, czy kominiarze posiadają certyfikaty i uprawnienia oraz czy są związani członkostwem z organizacją kominiarską potwierdzającą ich pełnomocnictwa i kompetencje do realizacji zadania.

Inwentaryzacja pozwoli m.in. na pozyskanie szczegółowych informacji na temat rodzaju i liczby instalacji służących do ogrzewania budynków, a analiza zebranych danych posłuży do poprawy jakości środowiska, zwłaszcza w zakresie powietrza.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Krystelo

  A u mnie kominiarz (pierwszy raz był, bo nawet nie potrafił sobie zorganizować harmonogramu przeglądu budynku) napisał w protokole, że mam wykonać lub zwiększyć (?) nawiew w drzwiach do osobnego pomieszczenia WC gdzie nie ma urządzenia gazowego. Tak dba o bezsmrodowe środowisko w pomieszczeniu? Czy Spółdzielnia musi wybierać w przetargu niedouczonych kominiarzy?

 • halucynogen86

  Kominiarz jak najbardziej douczony : ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURYz dnia 12 kwietnia 2002 r.w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. § 79. 1. Drzwi do łazienki, umywalni i wydzielonegoustępu powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia, mieć, z zastrzeżeniem § 75 ust. 2, co najmniej szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy,a w dolnej części — otwory o sumarycznym przekrojunie mniejszym ni˝ 0,022 m2 dla dopływu powietrza.

 • zefel

  A mnie zastanawia dlaczego w sprzedaży są drzwi łazienkowe niespełniające wymogów technicznych

 • Mieszkaniev

  Drzwi sprzedawane w sklepach sa odpowiednie. Nie wsaystkie kednak do mieszkań z kotłem w łazience. Polak musi już nie tylko znać się na medycynie, polityce i piłce nożnej, ale i na prawie budowlanym.

 • Robertt

  Najlepiej to powyciągajcie sobie drzwi z łazienek. Po co wam one? Po co czyścić przewody kominowe? Takie to właśnie jest podejście administracji i kominiarzy świadczących dla nich ósługi. Powodzenia w wojnie polsko-polskiej.

 • Mieszkaniec

  Kominiarze. Osttnia kontrola przewodów wentylacyjnych w jednej z dzielnic skutkuje wysłaniem setek pism o nie właściwej szczelinie wentylacyjnej w drzwiach łazienkowych. Ponad 300 pism podpisał przedstawiciel spółdzielnibez zastanowienia i sprawdzenia czy: anemometr użyty w badaniu miał właściwą kalibrację, sprawną baterię i czy kominiarz dokonał korekty wydatku wentylacji w oparciu o aktualnie panujące ciśnienie atmosferyczne. Jeśli 490 cm2 otwór wentylacyjny jest az mały to może zdejmijmy drzwi. P.S. od początku kontroli przewodów nie pamiętam ich czyszczenia.

 • Również mieszkaniec

  Masz racje, w pałni się zgadzam. U mnie też doczepił się drzwi w łazience. Co najlepsze, to drzwi wymienione mam od 12 lat i nikt, nigdy się nie doczepił. + 1 do braku czyszczenia przewodów.

 • kreda sufitowa

  Tak to jest jak ich nikt nie kontroluje,nawet liczne pożary sadzy w kominie nie są w stanie zatwardziałych mpgl-owskich leni śmierdzących ruszyć z miejsca a co dopiero głową.Płacą z naszych pieniędzy i mają wszystko w d.....e,byle kasa się zgadzała a reszta ich nie interesuje. To są te zmiany na lepsze!

 • sadza

  Kominów porządnie wyczyścić nie potrafią a inwentaryzację będą robić! Jak znikną piece to będą mogli czyścić sobie zady.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również