Wiadomości z Świętochłowic

Stowarzyszenie Dawida Kostempskiego dołącza do programu „Masz Głos”

 • Dodano: 2022-05-10 07:00, aktualizacja: 2022-05-09 13:37

Stowarzyszenie „Otwarte Świętochłowice”, stworzone przez byłego prezydenta Dawida Kostempskiego, zakwalifikowało się do ogólnopolskiego programu „Masz Głos”. Stowarzyszenie rozpoczyna akcję mającą na celu przekazanie potrzebującym sprzętu AGD.

Kolejne działania „Otwartych Świętochłowic”

Stowarzyszenie założone przez Dawida Kostempskiego nie zwalnia tempa – organizacja rozpoczyna działania w ramach programu „Masz Głos” organizowanego przez Fundację im. Stefana Batorego. Celem akcji będzie gromadzenie niechcianych sprzętów AGD i przekazywanie ich osobom potrzebującym oraz uchodźcom z Ukrainy. Stowarzyszenie planuje udostępnić w Internecie profil, na którym będzie można publikować informacje o dostępnych oraz potrzebnych urządzeniach.

Próba nawiązania współpracy

„Otwarte Świętochłowice” zwróciły się również do władz miasta z propozycją współpracy – chodzi o to, aby sprawnie móc pozyskiwać sprzęt AGD z miejskich PSZOK-ów. Wnioskowano także o przyznanie lokalu, w którym wszystkie urządzenia mogłyby być składowane. 

- Mamy nadzieję, że tym razem władze miasta rozpatrzą pozytywnie nasze wnioski, które są ukierunkowane na pomoc mieszkańcom – zwłaszcza, że zarówno Prezyden Daniel Beger, jak i Prezes MPUK Jacek Kamiński, w latach poprzednich również byli uczestnikami programu „Masz Głos”, gdzie deklarowali konieczność współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi – przyszedł czas, aby powiedzieć: „sprawdzamy” – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Wcześniejsze prośby nie przyniosły skutku

Stowarzyszenie Dawida Kostempskiego już wcześniej wnioskowało o przyznanie lokalu z zasobów miejskich na statutową działalność. Wniosek zawierał także prośbę o zastosowanie ulgi czynszowej dostępnej wyłącznie dla organizacji społecznych. Władze miasta odmówiły przyznania lokalu. Powód? Brak pomieszczenia spełniającego wskazane przez stowarzyszenie oczekiwania. Władze miasta zaproponowały Kostempskiemu, aby „Otwarte Świętochłowice” rozważyły wynajem prywatny. Odpowiedź urzędu została jednoznacznie potraktowana jako brak chęci współpracy władz z nowym stowarzyszeniem. Jak widać, były prezydent się nie poddaje i wciąż walczy o przyznanie lokalu.

Komentarze (26)    dodaj »

 • Kiki

  Czy pan Dawid Delfin zrozumie wreszcie że nikt go tu nie chce ?? Że przegrał wybory , został wyrzucony z partii i urzędu karnie za swoje występki ...Teraz tylko odsiedzieć te 100 mln długu i przeprosić publicznie mieszkańcòw za swoje zachownie i osobiscie ludzi za krzywde i ponizanie tak jak pani Barbi bo majty to sie swoje pierze w domu

 • PAMIETAMY

  To nie jedyne kontrowersje wokół działań Dawida Kostempskiego. Nigdy swoim wyborcom nie przyznał się do tego, że w 1997 roku brał udział w wypadku samochodowym w którym zginął młody człowiek, a dwaj inni zostali ciężko ranni. Mariusz K., który prowadził auto, przez 16 lat nie odbył prawomocnego wyroku trzech lat więzienia. Kostempski, skazany za ukrywanie dowodów i nieudzielenie pomocy ciężko rannym na 1,5 roku w zawieszeniu, nigdy nie przeprosił rodziny ofiar.

 • Mieszkanka

  Panie Kostempski my pana tu nie chcemy dość złego już pan zrobił niech pan udziela się w innym mieście jak pana zechcą

 • to jakaś kpina

  DLACZEGO TEN PSEUDO PRAWNIK NIE SIEDZI JESZCZE W WIEZIENIU ........

 • Uuuuuuuuuuuu

  To on nie siedzi w więzieniu ??? Dlaczego tego gościu chodzi na wolności, ojciec i matka w SB gwarantują bezkarość ???

 • BASIA

  Mów za siebie! I nie używaj zwrotu "my", bo masz guzik do wypowiadania się za mieszkańców

 • Wyborca

  DLACZEGO - media ciągle wywlekają z szafy tego politycznego trupa ?? TATA I BUZEK , DALEJ PLACA ??

 • DELFIN ODDAJ 100 MLN

  Dawid odejdź kradłeś tak jak cała twoja rodzina. Kostempscy do Więzienia.

 • Chrop

  Bardzo ciekawa zagrywka Kostempskiego. Wziął Begera pod włos z tym programe Masz Głos. Głupio wyjdzie jak znów odmówi... ale tak będzie, bo Beger po prostu boi się Kostempskiego.

 • Agata Koźmińska

  Do roboty niech się wezmą cwaniaki a nie kombinować jak tu zarobić na "pomocy" biednym. Co jest dawidek? Deweloperkowi się działki skończyli i trza by znowu do chlewu się wcisnąć?

 • Majkel

  A widziałaś gdzieś, żeby za te pralki pobierali pieniądze?? Kretynów takich jak ty nie sadzą, tacy się niestety rodzą.

 • dziadek K.

  kostempski raus ze świonów sorki zapomniołech żeś ty gorol wyp.....

 • pif paf

  Byłemu prezydentowi przedstawiono łącznie 11 zarzutów. Dotyczą one nadużycia uprawnień i wywierania bezprawnego wpływu na przedstawicieli lokalnych mediów, w tym przez kierowanie gróźb oraz stosowanie mobbingu w urzędzie miejskim. Inne zarzuty związane są z przestępstwami przeciwko wyborom do Rady Miejskiej w Świętochłowicach, a także z fikcyjnym zatrudnieniem asystentek w urzędzie (które miały w rzeczywistości pracować jako nianie dzieci byłego prezydenta) oraz przywłaszczeniem służbowego sprzętu elektronicznego. Były prezydent Świętochłowic jest również podejrzany o przyznanie trzem najbliższym współpracownikom bezpodstawnych premii i dodatków służbowych w łącznej wysokości ponad 1,1 miliona złotych. Większość tej kwoty, bo 880 tysięcy złotych, miał dostać jego zastępca.

 • Adi

  Mam takie wrażenie,że poza Kostempskim w tym mieście nikt nie działa.Masakra!

 • voytek81

  Mam takie wrażenie, że sam kostempski to pisał

 • K.M.

  Dokładnie! Można Kostempskiego lubić, albo nie... ale tylko to jego stowarzyszenie coś w mieście robi.Jak narazie są poukładani - dla mnie na PLUS

 • Ewa

  Dawid przestań! To się nie odwróci

 • ano

  kostempski teraz to wszystko obieca nawet agd rozda żeby tylko do koryta sie dorwać

 • Gość

  Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego ten pan nie idzie do miast ościennych skoro w Świętochłowicach nie chcą z nim współpracować?

 • nazidawidek

  Niech se zbiera śmieci na terenie swojej katowickiej posiadłości sfinansowanej przez tatusia.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również