Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy dzielnicowi kontrolują przestrzeganie obostrzeń w placówkach handlowych

 • Dodano: 2020-12-04 06:45, aktualizacja: 2020-12-04 07:00

Dzielnicowi ze świętochłowickiej policji prowadzą kontrolę placówek handlowych w związku z przywróceniem od soboty funkcjonowania tych miejsc.

Od początku pandemii policjanci prowadzą działania, których celem jest zapobieganie i ograniczanie transmisji koronawirusa. Mundurowi apelują o przestrzeganie reżimu sanitarnego oraz reagują na zachowanie osób, które nie stosują się do obostrzeń. Przypominają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

Epidemia koronawirusa nadal trwa. Świętochłowiccy policjanci nieustannie prowadzą działania, których celem jest ograniczenie transmisji Covid-19. W trakcie codziennej służby stróże prawa oprócz kontroli setki adresów, pod którymi mieszkają osoby objęte kwarantanną domową, realizują jeszcze inne zadania. W związku z ponownym uruchomieniem działalności placówek handlowych, miejscowych mundurowych można spotkać między innymi w galeriach handlowych. Policjanci kontrolują sklepy i lokale gastronomiczne, gdzie sprawdzają, czy klienci i handlowcy pamiętają o używaniu maseczek i zachowaniu dystansu. Policjanci kontrolują także czy na terenie obiektów znajduje się odpowiednia ilość osób oraz czy w tzw. „godzinach dla seniorów”, zakupy robi tylko ta grupa społeczna. Miejscowi stróże prawa zapowiadają, że to nie koniec takich kontroli. Policjanci sprawdzają każde napływające sygnały dotyczące niestosowania się do panujących obostrzeń, dlatego akcja skierowana jest między innymi wobec osób naruszających ograniczenia i nakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Przypominamy ! Osoby, które nie będą stosowały się do obecnych obostrzeń, muszą liczyć się z karą, którą może być nałożenie mandatu, skierowanie do sądu wniosku o ukaranie, a także powiadomienie inspektora sanitarnego.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Olo

  A siłownie otwarte dla wszystkich...

 • Brutus

  Mam duży szacunek dla Policji ,lecz proszę się nie ośmieszać z tym pilnowaniem bo znam sklep w którym nagminnie ten obowiązek jest łamany przez jego właściciela i nigdy tej osoby nie widziałem w maseczce no chyba że noszenie na brodzie jest ok. Proponuję jeszcze dopilnować by na sesji R.M wszyscy mieli założone prawidłowo maseczki ,przykład idzie z góry więc potem się nie dziwcie że ludzie mają maseczkę na sztukę. Jak wielokrotnie już zaobserwowano najprościej jest dowalić zwykłemu Kowalskiemu bo ci na stołeczkach to święte krowy mogą walić w zielonego krasnala bez konsekwencji.

 • krist

  niech pilnują seniorów żeby nie robili zakupów poza godz 10-12

 • Ecik

  w banie i autobusie też?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również