Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci kontrolują zbiorniki wodne i apelują o rozwagę

 • Dodano: 2023-05-09 06:00, aktualizacja: 2023-05-09 07:39

W związku ze zbliżającym się okresem letnim oraz coraz lepszą pogodą świętochłowiccy policjanci sprawdzają rejon akwenów na terenie miasta. Kontrolują nie tylko pod kątem nieprawidłowego korzystania ze zbiorników wodnych, ale także, by przeciwdziałać zanieczyszczeniu wód.

Bardzo ważnym aspektem w zapewnieniu szeroko pojętego bezpieczeństwa nad wodą jest stan czystości wód powierzchniowych. Policjanci każdego dnia sprawdzają, czy nikt nie zanieczyszcza zbiorników oraz nie zatruwa przez to żadnych organizmów wodnych.

Wielu z nas korzysta z dobrej pogody i spędza czas nad wodą

Dzielnicowi kontrolują rejon zbiorników wodnych na terenie miasta, by zapewnić bezpieczeństwo osobom wypoczywającym lub przebywającym nad wodą.

Podczas wypoczynku nad wodą, nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności, odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo.

Nadchodzą ciepłe dni. Pamiętajmy zatem, aby nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu. Znaczna część utonięć dotyczy osób w średnim wieku, które wcześniej spożywały alkohol. Osoby dojrzałe powinny cechować się zdrowym rozsądkiem. Inne przyczyny utonięć, to przede wszystkim brawura, brak rozwagi, niewłaściwa ocena własnych umiejętności bądź po prostu ich brak. Ponadto korzystanie z kąpielisk niestrzeżonych, „dzikich”, nieprawidłowe korzystanie ze środków pływających.

Komentarze (2)    dodaj »

 • Lyjo Szlauch

  Stawu Kalina nie trzeba kontrolowac.Jak tam wleziesz caly to potem wylezie ino szkielet haha.Taka to tam czysta woda.

 • Kurdupel z wiejskiej ***brat

  Po oczyszczeniu stawu Kalina miejscy włodarze napiją się wody z stawu z wykonawcą. Taki drobny gest za dobrą wykonaną pracę.

  • Kurdupel z wiejskiej ***brat
   2023-06-11 04:02
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również