Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

 • Dodano: 2020-03-20 07:00, aktualizacja: 2020-03-20 07:12

Świętochłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami katowickiego Urzędu Celno-Skarbowego podjęli kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard.

Przeprowadzona w minioną środę akcja zakończyła się przejęciem 3 maszyn oraz gotówki w kwocie 4 tys. zł. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej, właścicielowi zabezpieczonych automatów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali na oś. na Wzgórzu udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach wkroczyli do punktu, gdzie podejrzewano, że znajdują się nielegalne maszyny. Przypuszczenia potwierdziły się. Wczoraj stróże prawa ujawnili wewnątrz 3 urządzenia. Funkcjonariusze KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Wraz z zabezpieczoną gotówką w kwocie 4 tys. zł., urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej, w którym spoczną do czasu, aż Sąd zadecyduje o ich dalszym losie. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Papaj

  Mając 3 automaty koledzy zarabiają ok 6000 zł dziennie

 • pis

  A co z 3 punktami na katowickiej i 3 punktami na bytomskiej

 • bb

  a na Katowickiej dwa coll center to co ?

 • Roki

  Brawo dla Policji.A złodziejom bardzo dobrze.Tylko więcej takich udanych akcji.

 • Kwl

  Jak to mogło być??

 • Mieszkaniec

  Proceder bardzo inranty .Chorzy ludzie potrafią pozostawić w maszynach w jeden dzien swoją wypłatę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.