Zmiany w Zgromadzeniu Samorządowego Chorzowsko-Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. W związku z ostatnimi zmianami, jakie zaszły w naszym mieście doszło do personalnych roszad w wymienionej wyżej instytucji. Kto pożegnał się ze stanowiskiem?
Nowi przedstawiciele w chorzowsko-świętochłowickim związku
Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 27 stycznia 2022 roku, radni zdecydowali się na wprowadzenie zmian jeśli chodzi o skład Zgromadzenia Samorządowego Chorzowsko-Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Radni odwołali ze stanowisk: Tomasza Grudnioka, Adama Jankowiaka i Jacka Kamińskiego, który wcześniej zrezygnował z mandatu radnego. Świętochłowickimi przedstawicielami w związku zostali natomiast: Marcin Bawej, Gerda Król oraz Bartosz Karcz.
- Podczas sesji doszło też do zmian personalnych w organach rady i w Zgromadzeniu Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Przypominamy: Stowarzyszenie „Razem dla Świętochłowic” oraz Platforma Obywatelska odniosły bezapelacyjne zwycięstwo w wyborach do Rady Miejskiej. To właśnie temu środowisku politycznemu mieszkańcy zawierzyli. I nawet mimo tego, co wydarzyło się później, klub RdŚ i PO nadal jest największym w Radzie i powinien mieć realny wpływ na przebieg jej prac. Niestety, do tej pory byliśmy też jednym klubem, który nie miał swoich przedstawicieli w żadnych organach statutowych Rady. Żeby być w polityce skutecznym trzeba mieć jednak mechanizmy oddziaływania. Dlatego dziś do organów Rady weszli nasi kompetentni radni. Mieszkańcy mogą być spokojni, bo w miejscach, w których się znaleźli, będą z pewnością wartością dodaną – tak sprawę skomentowali przedstawiciele stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic w mediach społecznościowych tuż po obradach Rady Miasta.
Przypomnijmy, że w skład Zgromadzenia wchodzą prezydenci miast członków Związku oraz po trzech przedstawicieli wyznaczonych przez radę tych miast. Z kolei zadania Związku obejmują m.in. dostawy wody dla odbiorców wraz z obsługą instalacji, odbiór ścieków z gospodarki komunalnej i innych podmiotów z terenu działania Związku, bilansowanie potrzeb w zakresie gospodarki wodnej i ściekowej wraz z prowadzeniem polityki inwestycyjnej na terenie działania Związku, kontrolę jakości wody, i ścieków, eksploatację urządzeń służących do produkcji i dystrybucji wody oraz oczyszczalni ścieków i sieci wodno-kanalizacyjnej, konserwację, remonty i modernizację infrastruktury technicznej czy wykonanie usług w zakresie podłączeń do sieci wodno-kanalizacyjnej.