Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice mają nowych przedstawicieli w Związku Wodociągów i Kanalizacji

 • Dodano: 2022-02-08 11:30

Zmiany w Zgromadzeniu Samorządowego Chorzowsko-Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. W związku z ostatnimi zmianami, jakie zaszły w naszym mieście doszło do personalnych roszad w wymienionej wyżej instytucji. Kto pożegnał się ze stanowiskiem?

Nowi przedstawiciele w chorzowsko-świętochłowickim związku

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 27 stycznia 2022 roku, radni zdecydowali się na wprowadzenie zmian jeśli chodzi o skład Zgromadzenia Samorządowego Chorzowsko-Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Radni odwołali ze stanowisk: Tomasza Grudnioka, Adama Jankowiaka i Jacka Kamińskiego, który wcześniej zrezygnował z mandatu radnego. Świętochłowickimi przedstawicielami w związku zostali natomiast: Marcin Bawej, Gerda Król oraz Bartosz Karcz.

- Podczas sesji doszło też do zmian personalnych w organach rady i w Zgromadzeniu Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Przypominamy: Stowarzyszenie „Razem dla Świętochłowic” oraz Platforma Obywatelska odniosły bezapelacyjne zwycięstwo w wyborach do Rady Miejskiej. To właśnie temu środowisku politycznemu mieszkańcy zawierzyli. I nawet mimo tego, co wydarzyło się później, klub RdŚ i PO nadal jest największym w Radzie i powinien mieć realny wpływ na przebieg jej prac. Niestety, do tej pory byliśmy też jednym klubem, który nie miał swoich przedstawicieli w żadnych organach statutowych Rady. Żeby być w polityce skutecznym trzeba mieć jednak mechanizmy oddziaływania. Dlatego dziś do organów Rady weszli nasi kompetentni radni. Mieszkańcy mogą być spokojni, bo w miejscach, w których się znaleźli, będą z pewnością wartością dodaną – tak sprawę skomentowali przedstawiciele stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic w mediach społecznościowych tuż po obradach Rady Miasta.


Przypomnijmy, że w skład Zgromadzenia wchodzą prezydenci miast członków Związku oraz po trzech przedstawicieli wyznaczonych przez radę tych miast. Z kolei zadania Związku obejmują m.in. dostawy wody dla odbiorców wraz z obsługą instalacji, odbiór ścieków z gospodarki komunalnej i innych podmiotów z terenu działania Związku, bilansowanie potrzeb w zakresie gospodarki wodnej i ściekowej wraz z prowadzeniem polityki inwestycyjnej na terenie działania Związku, kontrolę jakości wody, i ścieków, eksploatację urządzeń służących do produkcji i dystrybucji wody oraz oczyszczalni ścieków i sieci  wodno-kanalizacyjnej, konserwację, remonty i modernizację infrastruktury technicznej czy wykonanie usług w zakresie podłączeń do sieci wodno-kanalizacyjnej.


Źródło: Sesja RM Świętochłowice

Komentarze (31)    dodaj »

 • Ala

  Trzebińczyk to figurant

 • POKRZYWDZENI

  11 zarzutów usłyszał zatrzymany w środę b. prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski . Dotyczą one m.in. nadużycia uprawnień, bezprawnego wywierania wpływu na media, przywłaszczenia służbowego sprzętu i przyznania współpracownikom premii i dodatków na kwotę 11 mln zł.

 • KARCZ ZLODZIEJ

  Inny zarzut dotyczy bezpodstawnego - według prokuratury - przyznania trzem najbliższym współpracownikom premii uznaniowych i dodatków służbowych na łączną kwotę 1,1 mln zł, z czego zastępca prezydenta BARTOSZ KARCZ miał otrzymać 880 tys. zł.

 • pif paf

  To co zrobił Karcz (kolejny mieszkaniec Świętochłowic) i ten Respondek z rozbieganymi oczami to jest kanalizacja pierwyj sort!Nie ma w języku Polskim takiego słowa jakim mógłbym opisać co o was myślę.

 • Kasia M

  KARCZ I KOSTEMPSKI TO ZŁODZIEJE , OKRADLI NAS I NASZE MIASTO

 • złoty ząb spod tun

  i te udane (bezowocne) wyloty krasnala z brodą do Monako w poszukiwaniu przedsiębiorców do miasta. widocznie zabrakło słynnego tshirtu z napisem nazwy miasta.

 • Bogdan

  Za Trzebińczyka w resortach mu podległych był największy bałagan, największa rotacja pracowników, zmiany personalne, redukcje, konflikty

 • Patrycja z Rudy

  wg mnie za barszcza z Mikolowa

 • Coach ...........

  Trzebińczyk jest żenujący, zaczyna już nawet zgrywać się na wolontariusza i społecznika ale chyba nawet jego znajomi nie dają się na to nabrać. Gdzie było wsparcie np. dla WOŚP ? Partia nie pozwoliła ?!

 • szpara między zębami

  pewnie więcej by się uzbierało na WOŚP gdyby nie trzeba było wpłacać części wielomilionwych premii na kaucje czy poręczenia....

 • myśl

  WOŚP to jest wsparcie dla ZŁOTEGO MELONA i jego rodziny na wygodne bogate życie

 • Szoku

  Gerda to chyba jeszcze od.czasow Bieruta tam urzęduje

 • Że świon

  Tak dobrze zarządzanego prezydium Świętochłowic nigdy nie było. A może mi się tylko wydaje ?.

 • Piko

  Niestety wydaje ci się

 • Ruch

  Jankowiak się doigrał . Znowu miał apetyt na jakąś fuchę ?

 • Oburzony mieszkaniec

  Zawarciem sojuszu Z Begerem Radny Karcz napluł swoim wyborcom w twarz. Dziwię się też pozostałym Radnym. Myślę, że mieszkańcy zapamiętają te nazwiska i podziękują przy kolejnych wyborach. To jest wstyd!

 • Żarłok

  Co tam wyborcy koryto a w nim kasa się liczy a żreć po kilku latach chudych się chce oj chce

 • Hugoberg

  W polityce jak w życiu ważne są kompromisy i wzajemna współpraca. Widać efekty po kilku dniach od odwołania Trzebińczyka nagle te resorty za które był odpowiedzialny zaczynają dobrze funkcjonować co pokazuje jego zaniedbania a jego wpisy i zachowanie dobitnie pokazuje że jest nastawiony na karierę po trupach ale jak to mówią faceta poznaje się jak kończy. Kto nie zna to tak dla przypomnienia że mieszkańcem jest od około 3 lat, wcześniej był w stowarzyszeniu wspólnie dla Chorzowa, Kukiz 15 a teraz w PiS co pokazuje jego brak poglądów liczy się tylko jego kariera. Trzebińczyk swego czasu tak pisał. Miejsce partii jest w Warszawie a o mieście powinni decydować mieszkańcy a nie sterowanie odgórnie przez partie polityczne. Widać szybko zmienił zdanie.

 • Marek

  Trzebinczyka pogonili z Chorzowa i teraz tu miesza karierowicz.

 • gość

  poplułem monitor po przeczytaniu jednego nazwiska.... farsa!

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również