Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice na Inżynierskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości

  • Dodano: 2019-03-06 09:00

4 marca Prezydent Miasta Świętochłowice wziął udział w inauguracji 21 edycji Inżynierskich Targów Pracy i Przedsiębiorczości, a nasze Miasto otrzymało możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniu w ramach projektu finansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wymiana informacji między uczelnią a  otoczeniem społeczno - gospodarczym

Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości już na stałe wpisały się już do kalendarza imprez organizowanych przez Biuro Karier Studenckich oraz Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej i odgrywają rolę platformy wymiany informacji między uczelnią a szeroko rozumianym otoczeniem społeczno – gospodarczym. Obecnie, w dobie czwartej rewolucji przemysłowej, jak nigdy dotąd istotne jest dostosowanie profilu kształcenia oraz programów nauki do oczekiwań świata i gospodarki, dlatego konieczna jest ś cisła współpraca uczelni z samorządami i licznymi partnerami przemysłowymi.

Wydarzenie to jest nie tylko doskonałą okazją dla studentów i absolwentów do zapoznania się z przygotowanymi dla nich ofertami praktyk, staży oraz pracy, ale przede wszystkim to płaszczyzna do dyskusji i wymiany wiedzy na temat edukacji technicznej w naszym regionie, a w dalszej perspektywie kraju.

Podczas tegorocznych Inżynierskich Targów Pracy i Przedsiębiorczości swoje oferty przedstawiło około 123 wystawców, a organizatorzy szacują, że w wydarzeniu wzięło udział około 8000 odwiedzających. Była więc dobra okazja do nawiązania relacji partnerskich z regionalnymi firmami, jednostkami naukowymi, instytucjami otoczenia biznesu oraz innymi organizacjami.

Na świętochłowickim stoisku wystawienniczym zaprezentowane były aktualne oferty skierowane dla studentów i absolwentów. Oferta Miasta cieszyła się dużym zainteresowaniem, zaś wszyscy chętni mogli zapisać się na bezpłatne szkolenia organizowane przez Urząd Miejski. Oczywiście żaden student nie mógł odejść z naszego stoiska bez drobnego upominku. Udało się również podjąć rozmowy z przedstawicielami Politechniki Śląskiej w zakresie organizacji inspirujących wydarzeń dla młodzieży świętochłowickich szkół.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również