Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice otrzymały ponad 3,3 mln zł dofinansowania z programu MKDNiS

 • Dodano: 2021-09-28 11:00

Miasto Świętochłowice otrzymało dofinansowanie w wysokości 3 351 673 zł z programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - "Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej" na modernizację i budowę obiektów infrastruktury sportowej na terenie OSIR "Skałka".

O sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował poseł Marek Wesoły. 

- Dziś ogłoszono rozstrzygnięcie II tury programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej -  Sportowa Polska. Udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 3 351 673 zł ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na rozwój infrastruktury sportowej w Świętochłowicach, a konkretnie na modernizację i budowę obiektów infrastruktury sportowej na terenie OSiR "Skałka". Cieszę się, że moje zaangażowanie i starania oraz owocna współpraca z Wiceprezydentem Miasta Świętochłowice - Adamem Trzebinczykiem, przyniosły zamierzone efekty i przyczyni się to do rozwoju sportu w naszym regionie - napisał poseł Wesoły. 


Modernizacja i budowa obiektów infrastruktury sportowej na terenie OSIR "Skałka"

Dzięki temu wsparciu już wkrótce na OSiR "Skałka" powstanie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniem, trybunami mobilnymi oraz zapleczem szatniowo-sanitarnym.

W ramach projektu nastąpi:

 • budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniem LED, trybunami na 300 osób, wiatami dla zawodników;
 • budowa boiska treningowego o nawierzchni z trawy naturalnej;
 • wymiana nawierzchni na Orliku;
 • zakup sprzętu do utrzymania boisk;
 • ogrodzenie terenu. 

Łączny koszt inwestycji to 6,95 mln zł! Według zapewnień prezydenta Świętochłowic miasto pracuje nad tym, by do końca tego roku ogłosić przetarg na wykonawstwo, tak by boiska były gotowe na jesień 2022 roku! 

- Takiej skali inwestycji w infrastrukturę sportową jeszcze w historii Świętochłowic nie było! Ten projekt wprowadzi świętochłowickie kluby piłkarskie na wyższy poziom! Wielkie podziękowania za każdy etap nad realizacją projektu od strony technicznej (koncepcja, wniosek, kosztorys) po finansową należą się: OSIR Skałka, Wydziałowi Inwestycji i Zamówień Publicznych, oraz posłowi Markowi Wesołemu. Teraz czas na wybór wykonawcy! - napisał prezydent Daniel Beger

Komentarze (6)    dodaj »

 • Ręce opadają

  I zamknijcie wreszcie ta droga na skroty przez skałka !

 • Edi

  Kasa idzie za zastepca a prezydent z nim walczy eh

 • PAMIĘTAMY!

  W którym miejscu budują halę?

 • ola

  Co z tego jak totalna opozycja blokuje rozwój miasta

 • Bolesława

  BRAWO UM SUPERRRRRRR

 • Ela

  Nasza kochana Skałka oby udało się wszystko zrobić.Jeden rozkopie a drugi ma póżniej poważny kłopot.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również