Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Trwają remonty w budynkach MPGL

 • Dodano: 2019-05-30 08:45, aktualizacja: 2019-05-30 08:52

W ślad za przeprowadzoną w lutym i marcu br. inwentaryzacją zasobów lokalowych, miejska spółka mieszkaniowa MPGL rozpoczęła długo oczekiwane działania remontowe na zasobie komunalnym.

Pierwsze prace rozpoczęły się już w kwietniu

Jeszcze w kwietniu rozpoczęły się prace w czterech pilotażowych klatkach schodowych przy ulicy Katowickiej 57 w Centrum oraz w Lipinach przy Pieczki 6 oraz 8.

Wykonywane są tam m.in. prace murarskie i konserwacyjne, po czym klatki zostaną w całości wymalowane.

Działania te są efektem porozumienia podpisanego przez MPGL z Centrum Integracji Społecznej, którego podopieczni wraz z pracownikami zakładu remontowego MPGL wykonują wspólnie prace remontowe. To dopiero początek zaplanowanych na ten rok remontów klatek schodowych, aktualnie wyznaczane są kolejne lokalizacje do tego rodzaju prac.

Pracownicy zakładu remontowego nie próżnują, a jednym z ważniejszych zadań w ostatnich tygodniach było odtworzenie stropu po katastrofie budowlanej przy ul. Wallisa 7. Przypomnijmy, że na skutek zawalenia się stropu część budynku została przez Powiatowego Inspektora Budowlanego wyłączona z użytkowania, a mieszkańcy tymczasowo wykwaterowani. Dziś można potwierdzić, że wykonano wszystkie zalecenia zawarte w ekspertyzach, zaś powiatowy inspektorat wydał decyzję, na podstawie której mieszkańcy wreszcie będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Spółka planuje dalsze prace w tym budynku, m.in. związane z naprawą poszycia dachowego, uzupełnieniem tynków na elewacji, wysprzątany zostanie również strych

Warto dodać, że pełne ręce roboty mają także brygady dekarskie MPGL

 To efekt zarówno planowanych prac, jak również zniszczeń dokonanych poprzez ostatnie wichury i opady. Takie prace odbyły się już w budynkach przy ul. Kubiny 12, Katowickiej 25, Chorzowskiej 108, 92, Średniej 6B, Łagiewnickiej 31B, gdzie wykonano remonty częściowe dachów, zaś w budynkach przy ul Chorzowskiej 75, Barlickiego 18A i Łagiewnickiej 12 wykonano remonty całościowe. Trwają także planowane prace remontowe kominów i przewodów kominowych. W ostatnim czasie przemurowane zostały kominy w budynkach przy ul. Chorzowskiej 91 oraz Wallisa 10.

Brygady remontowe nadal prowadzą prace przy remontach pustostanów mieszkalnych, aktualnie remontowane są mieszkania do najmu socjalnego przy ul. Kubiny 27, Wyzwolenia 69, Św. Jana 4 oraz przy Żołnierskiej 2.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, spółka przywróciła bieżącą wodę w wyłączonym z dostaw bieżącej wody od kilku lat budynku przy ul. Kaliny 38. W znajdujących się tam lokalach mieszkalnych zostaną zamontowane przedpłatowe liczniki wody. W ostatnich latach mieszkańcy zmuszeni byli tam korzystać z zewnętrznych punktów poboru wody, co powodowało znaczną uciążliwość.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Gabi

  Kto pisze takie bzdury mieszkam ul.Św.Jana 4 nikt w naszym bydynku nie prowadzi i nie prowadził prac remontowych pustostanu wypisujecie głupoty

 • Jola

  Ciekawe kto daje minusy za krytyczne wpisy a plusy za bezkrytyczne?

 • afisz

  Plusy i minusy można kupić w agencjach reklamowych, też zainteresowany jestem ile UM płaci za tą usługę. Na fakturach będzie pozycja usługi marketingowe.

 • Lokatorka

  A co z klatka w których część lokatorów to wspólnota mieszkaniowa a reszta płaci normalnie czynsz czy takie klatki też nie będą remontowane taka klatka jest w Chropaczowie na ul. Wolnego 4 w fatalnym stanie ściany nie widziały w malowania chyba od 30lat nie mówiąc już o o grzybicę na ścianach smrodzie na klatce ifatalnych piwnicach

 • Ten

  Ten artykuł to żenująca przeklejanka z portalu miasta. Nie ma żadnych remontów poza bieżącymi działaniami. To wstyd próbować wmówić ludziom ze niby cos się ruszyło. Tam tylko prezesów i stołków przybyło.

 • Franc 7569

  I poziom chamstwa wzrósł. Ludzie płacą i niczego doprosić się nie można. W ADM-ach jest za dużo lewusów.Bytomska 22 mistrzostwo olewania wszystkiego.

 • Ramzes

  Remontują mieszkania osobą które nie płacą czynszu... Brawo panie prezdęcie za mądre wydawanie miejskich pieniędzy.Zaraz mieszkania zostaną rozkradzione, a wnętrza budynków wywiezione na złom.

 • Słynny czy słynniejszy?

  przytocz hojraku linijkę tekstu na potwierdzenie tego co napisałeś :)))

  • Słynny czy słynniejszy?
   2019-05-30 18:36
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Ramzes

  Zobacz se hojraku na stan tych budynków i masz odpowiedz na swoje pytanie.Poczytaj se jaką miasto ma ściągalność czynszów.Ulic już nie będę podawał.Niech prezytent dalej pakuje kase w swój elektorat przecież obiecał że weźmie się za remont domów, to niech robi tylko nie za moją kase!!Wież mi jak by mogli pisać na tych kartkach wywieszanych na komentarzach nazwiska kto nie płaci czynszu to by ściągalność była na poziomie 90%

 • Dk

  Co tam po remontach klatek jak trawa w miescie nieskoszona brak pieniedzy ciekawe kogo tym razem zwolni beger

 • Jo

  Z artykułu wynika że sami mieszkańcy sobie to remontują. Będzie fantastycznie

 • JohnZeŚwion

  Nareszcie. Dzięki Bogu, że mamy Begera! Brawo!

 • Dark Łoter

  Oda do Pani Gerdy już się pisze :)))))

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.