Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka podsumowała działania "Kaskadowy pomiar prędkości"

  • Dodano: 2022-07-19 07:15, aktualizacja: 2022-07-19 07:20

Miejscowa drogówka w miniony piątek przyłączyła się do ogólnopolskich działań pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania dozwolonych limitów prędkości. Niestety nie każdy kierowca wykazał się odpowiedzialnością.

Świętochłowiccy mundurowi ujawnili blisko 40 przekroczeń prędkości

W miniony piątek, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej Policji przyłączyli się do prowadzonych w całym kraju działań kontrolno-prewencyjnych o nazwie „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Miały one na celu wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, ponieważ to nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Szczególnym nadzorem objęto miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków.

Kaskadowe pomiary prędkości polegają na tym, że prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.
Niestety nie każdy kierowca wykazał się odpowiedzialnością. Mundurowi miejscowej komendy Policji ujawnili blisko 40 przekroczeń prędkości. Nie obyło się bez mandatów karnych.

Policja apeluje do kierujących o zachowanie rozwagi oraz przypominamy o przestrzeganiu dozwolonych limitów prędkości. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach.

Komentarze (1)    dodaj »

  • tyle

    Bardzo dobrze karać piratów bo same apele do nich nie docieraja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również