Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicki oddział PTTK pojechał na sanki do Wisły

  • Dodano: 2019-02-04 09:45

W sobotę świętochłowicki oddział PTTK zorganizował wycieczkę na sanki do Wisły. W podróż wybrało się 5 osób dorosłych oraz 7 dzieci.

Podróż zaczęła się niespodzianką w postaci niesprawnej ubikacji w pociągu, która została po interwencji PTTK rozwiązana w dość nietypowy sposób. Kolejna niespodzianka czekała na uczestników wycieczki w Wiśle - oblodzone mokre chodniki, po których głównie można się było ślizgać, a nie chodzić. Po godzinnej ślizgawce i brnięciu w śniegu uczestnicy dotarli na Zimowy Plac Zabaw - bardzo dobrze utrzymany, z różnego rodzaju sankami do wypożyczenia i karuzelą. Dzieci, a także dorośli świetnie się bawili podczas zjazdów z górki i jeździe na karuzeli po śniegu. Mimo wcześniejszych obaw o opady deszczu pogoda dopisała, było ciepło, czasami zza chmur wyzierało nawet słońce.

Po szaleńczych zjazdach wszyscy przeszli do Karczmy Wiślańskiej na pyszny obiad serwowany w pięknych wnętrzach. W pociągu powrotnym dzięki życzliwości obsługi konduktorskiej dzieci miały okazję do dalszej zabawy i podróż szybko im minęła.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również