Wiadomości z Świętochłowic

Szymon Hołownia spotkał się z uczniami świętochłowickich szkół!

 • Dodano: 2024-05-29 08:45, aktualizacja: 2024-05-29 08:57

Na Śląsk zawitał Marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia. We wtorek, 28 maja, polityk spotkał się ze świętochłowickimi uczniami w Centrum Kultury Śląskiej.

Spotkanie z Szymonem Hołownią

Uczniowie świętochłowickich szkół mieli okazję poznać nie jednego, a dwóch ogólnopolskich polityków! W Centrum Kultury Śląskiej odbyło się spotkanie z Marszałkiem Sejmu RP Szymonem Hołownią oraz Wiceministrem Cyfryzacji Michałem Gramatyką. Uczniowie mogli porozmawiać z przedstawicielami Polski 2050 o przyszłości Polski i zadać nurtujące ich pytania. Zarówno Marszałek Sejmu, jak i Wiceminister Cyfryzacji chętnie rozmawiali z młodzieżą i starali się merytorycznie odpowiadać na jej pytania.

- Naprawdę nie interesuje ich, dlaczego polityk A kłóci się od dwóch dekad z politykiem B. Interesuje ich: co ze sztuczną inteligencją, co ze zmianami na rynku pracy, atomem, demografią, mieszkaniami i gotującą się planetą. Co za dziesięć lat i jak już za chwilę. Chcą wiedzieć, jaka będzie ich Polska, a nie jaka była nasza.  Super mamy młodych. Z każdą kolejną lekcją obywatelską wierzę w nich coraz mocniej. Oni naprawdę są zmianą, a my musimy im tylko dobrze przygotować grunt – czytamy w mediach społecznościowych Szymona Hołowni.

Później, tego samego dnia, Szymon Hołownia i Michał Gramatyka wzięli udział w spotkaniu otwartym z mieszkańcami na rynku w Chorzowie w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Francek

  Szymon dobrze żeś przyjechoł po wyborach samorządowych bo jak byś widzioł gymby tych jóż byłych radnych wiernych i miernych żądnych kasy to byś zaroz wracoł do Warszawy.

 • tylko PiS

  i po co rotacyjny miesza w głowach młodzieży ?

 • Tomek z chropa

  Te były radny wyjedź i nie wracej

 • Autochtonka

  K... m..., to już sami Polacy chodzą do szkół, że w Centrum Kultury ŚLĄSKIEJ nie padło ani jedno pytanie, co ze śląską kulturą i historią!? A może po prostu na spotkanie z marszałkiem wydelegowano JAK ZWYKLE samych Polaków z przyjezdnych rodzin? Polonizacja level complete :/

 • Mieszkaniec

  Śląska tożsamość pozostanie bez względu na jakiekolwiek oczekiwania góry

 • Zygmunt

  Takŏ autochtŏnka, a nawet we ślōnskij gŏdce niy poradzi gŏdać we komyntorzu. Ino faroni i urzykŏ na wyimaginowanŏ polonizacyjo "po polsku". Z takigo zachowaniŏ to chce mi sie śmiŏć.

 • gość

  co łaczy weimar, tarnowskie góry i parę innych miejsc europie? to że bywał tam goethe.... a to oznacza , że śląsk należy do kultury europejskiej! polska? niespecjalnie.

 • hahaha

  Jeśli wg Ciebie podróże Goethego, niezależnie czy się podobały tej wybitnej osobistości czy nie, to miara europejskiego statusu dla narodu czy państwa, to Goethe też podróżował do Polski, a dokładniej do Wieliczki i Krakowa, co łatwo zweryfikować. Zatem ucieszy Cię wiadomość, że Polska również może być zakwalifikowana do "kultury europejskiej" wedle Twoich kryteriów kulturowych. ;) Swoją drogą, Goethe nie lubił słowiańskich języków, więc pewnie nie poparłby ustawy o ślonskiej godce jakby żył. xD

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również