Wiadomości z Świętochłowic

"Tak - to były mocne i męskie słowa" - T. Grudniok komentuje swoje wcześniejsze wypowiedzi

 • Dodano: 2019-11-19 10:30

Wiceprzewodniczący Tomasz Grudniok odniósł się wczoraj do swoich wypowiedzi z ubiegłego tygodnia, w których byłego prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego nazwał ciu*** i frajerem. "Tak - to były mocne i męskie słowa" - mówi radny.

W ubiegłym tygodniu w mediach społecznościowych głośnym echem odbiły się słowa wiceprzewodniczącego rady miasta Tomasza Grudnioka, który w niewybrednych słowach wypowiadał się o byłym prezydencie miasta Dawidzie Kostempskim. Zachowanie radnego wzbudziło skrajne emocje wśród internautów - jedni nie szczędzili słów potępienia, inni przyklaskiwali i dolewali oliwy do ognia. Ostatecznie Dawid Kostempski uznał słowa radnego za obraźliwe i zadeklarował, że sprawę odda do sądu.

Kto przy czytaniu się poczuł urażony to niech przyjmie moje przeprosiny - pisze w oświadczeniu Tomasz Grudniok

Po kilku dniach Tomasz Grudniok na sowim profilu w serwisie Facebook odniósł się do sytuacji z ubiegłego tygodnia i do fali krytyki, jaka na niego spadłą.

Tak - to były mocne i męskie słowa. Kto przy czytaniu się poczuł urażony to niech przyjmie moje przeprosiny, znacie mnie i wiecie, że mówię jak jest prosto z mostu! Pan Kostempski chce iść do sądu, to niech idzie. Chce pokazać, że jest obrażony, to ja mu pomogę i pokaże ilu ludzi on i jego znajomi już poobrażali. Ja się nie boję i jestem przygotowany.

Radny tłumaczy, dlaczego użył takich, a nie innych słów w odniesieniu do byłego prezydenta Świętochłowic:

Frajer to nie jest to słowo wulgarne a jak się ktoś z tego powodu obraża to jego, a nie mój problem! Słowo padło w odniesieniu politycznym a nie prywatnym. Jestem radnym Platformy Obywatelskiej i mam prawo obwiniać go, że prawie doprowadził do upadku PO w Świonach i cały czas tu mąci a nawet nie mieszka w tym mieście! - tłumaczy Tomasz Grudniok - Jeszcze jedno - ciul to potoczne śląskie słowo. Jak ktoś tego nie rozumie to co robi na śląsku?! - dodaje.

W dalszej części oświadczenia radny tłumaczy, dlaczego w taki a nie inny sposób pisze o byłym prezydencie Świętochłowic:

Przypomnę jego zasługi dla PO bo to właśnie jest czyste polityczne frajerstwo i stąd wzięło się te słowo:

 1. za mało mu było wpływu w mieście to zachciało mu się całego regionu i przegrał z Saługą jak dziecko, a z nas zrobił pośmiewisko!
 2. przegrał wybory na prezydenta miasta bo wszystkich lekceważył i myślał, że jest najlepszy i nikt mu nic nie może zrobić! nam radnym w ogóle nic nie powiedział o tragicznej sytuacji miasta!
 3. stracił stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej bo nie potrafi współpracować z innymi! myślał, że dalej będzie sam rządził i wszystkich ustawiał!
 4. Rada Miejska wygasza mu mandat radnego bo on nie mieszka w Świętochłowicach!
 5. wyrzucili go z Platformy Obywatelskiej za działania przeciwko swojej partii.

Wszystko co Platforma straciła w Świętochłowicach to straciła właśnie przez niego. Dalej nie potrafi się pogodzić z tym, że przegrał wszystko i dlatego w mieście ciągle jest wojna! Chcemy w końcu spokoju i w Radzie i w Mieście. I lokalna Platforma nie chce mieć z panem Kostempskim nic wspólnego!!!

Pełne oświadczenie Tomasz Grudniok opublikował na swoim profilu facebookowym:

 

Zobacz także

Komentarze (39)    dodaj komentarz »

 • zefel

  A u przewodniczącego jest odwrotnie

 • Jan D.

  Grudniok, obrzucanie wulgarami jest dla ciebie oznaką męskości? Zaprawdę powiadam ci, że "popełniasz bredzenie".

 • Część idioci

  Ojciec p.G. musioł być kominiorzym w Sandomierzu , bo łon jakiś taki czorny.No chyba ,że emigrant.

 • Sikorsky

  Jeśli grudniok to kałuża to kim jest łataś?

 • Sikorsky

  Jeśli grudniok to kałuża to kim jest łataś?

 • Karminadel

  No ale z drugiej strony pan Grudniok nie szczędził ostrych słów również do innych osób na Facebooku.

 • Metafiza

  Grudniok był na swoim własnym koncie na fejsie Został tam napadniety przez troli DK, to chyba mógł się bronić

 • kabaret

  Hahahahaha ja nic nie wiedziałem,ja tylko siedziałem i podnosiłem łapkę do góry ważne żeby dieta wpadła do kabzy. A te wszystkie powoływane komisje to co robiły? Kabaret! nic się nie stało mieszkańcy nic się nie stało,nic się nie stało tralala nic się nie stało! Żenada i tyle,tłumaczenie jak u szczyla z podstawówki.

 • hanus

  Powiedzioł co wiedzioł her Grudniok

 • JASNOWIDZ

  Grudniok na prezesa PO w Świonach. I na przewodniczącego rady miasta i później na Prezydenta. A wielbiciele Kostępskiego dajcie sobie spokój.

 • czytelnik

  Wojna panie Grudniok to jest podsycana od przeszło roku przez pana nowych kolegów z" przyjaznych"! A skoro słowa których pan użył nie są wysoce naganne, to co, witając się z kimś na ulicy mówi pan do niego "cześć [...]u"?I to takie normalne nic nie znaczące słowo? Drogi panie prywatnie to pan się może tak zwracać w domu,jest pan osobą publiczną i takie zachowanie osobie takiej jak pan nie przystoi! Nie jest to pana pierwszy wybryk w tym temacie,więc ja jako mieszkaniec tego miasta mam nadzieję że poniesie pan odpowiednie konsekwencje za swoje naganne zachowanie. R.M to nie speluna a radni to nie kolesie z pod budki z piwem aby się tak zachowywać. Poprzedni prezydent to nie mój idol ale kultura jakaś musi być!

 • wiola

  kultura delfina to 100ml długu najdroższa woda i śmieci......i na uj komu POtrzebne 2 wierze i jak to określił uzdrowisko na Kalinie prostej inwestycji nie Potrafił zrealizować .... ale jacy mieszkańcy takie władze daliscie się dymać od tyłu co do Asbergera to była tylko opcja na odsuniecie delfina ale ten cwaniaczek wydymał Sonię..zapytakcie go gdzie che usadzić tyłek bo wie ,ze następna kadencje nie ma szans chyba , że prymitywy na niego zagłosują

 • Magdalena

  Wojna trwa już od kilku lat, to po pierwsze. Amnezję da się leczyć, ciągle przypominam sobie jak gwardia pana DK wyzywała obecnego prezydenta w kampanii wyborczej, że aż pisały o tym gazety, a pan Karcz nawet do sytuacji dzieci prezydenta miał śmiałość nawiązywać wtedy. Tego się już nie pamięta prawda?

 • zefel

  Wojnę wywołał obecny prezydent ale to mnie akurat nie dziwi bo już od kilkunastu lat w całym kraju obowiązuje taki model kampanii wyborczej. Poza tym pan Beger już od przybycia do Świętochłowic próbował dostać się do RM i wówczas ugrupowanie z którego startował a którego przewodnikiem był pan A. Szaton w ten sam sposób prowadziła kampanię przeciwko Mosiowi. Niestety gdzie dwóch się biło tam Kostempski skorzystał. A co do dzieci prezydenta, to właśnie on sam włączył je do kampanii wyborczej.

 • Amcymonem

  Niestety to nie tak. Wojnę wywołał Kostempski rękami swoich przybocznych bulterierów czyli BB i DJ oraz rękami tego pijaka z Zabrza.

 • Ojciec

  To ty aga berer von beszczel?

 • Tj

  A kto go wybrał?Oraz innych?

 • swietochlowiczanin

  idioci :)

 • Jorg

  A ty jak się witasz to też mówisz "Cześć idioto "

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.