Wiadomości z Świętochłowic

Trwa zbiórka na zakup pompy insulinowej dla Igora!

 • Dodano: 2022-12-20 11:00

Igor jest uczniem pierwszej klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. J. Kukuczki w Świętochłowicach. Chłopiec choruje na cukrzycę pierwszego stopnia, więc jego codzienne funkcjonowanie jest utrudnione. Szkolna społeczność postanowiła zorganizować zbiórkę, aby możliwy był zakup pompy nowszej generacji.

Historia Igora 

Igor to świeżo upieczony pierwszoklasista, uczęszczający do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr. 5 im. J. Kukuczki w Świętochłowicach. Chłopiec od przedszkola choruje na cukrzycę pierwszego stopnia, która zostanie z nim do końca życia. Wychowuje go babcia, która jest dla Igora rodziną zastępczą. Pompa insulinowa z NFZ, którą obecnie posiada chłopiec, stawia przed nim wiele ograniczeń, gdyż jest bardzo zawodna – w szkole towarzyszy mu babcia, aby mógł bez ryzyka uczestniczyć w zajęciach.

Zmień rzeczywistość Igora i jego babci!

Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 postanowiła odmienić rzeczywistość małego chłopca i jego babci. Zorganizowała zbiórkę pieniężną na zakup nowej pompy insulinowej - Mini Med 780G, która automatycznie (co 5 minut) dostosowuje podaż insuliny bazowej oraz koryguje wysokie wartości glikemii. Nowy sprzęt da chłopcu szansę na normalne funkcjonowanie. Koszt zakupu pompy to 20 tysięcy złotych; kwota zbiórki została powiększona o cenę osprzętu do codziennej obsługi urządzenia.

Aby wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć poniższy baner!
 

Komentarze (4)    dodaj »

 • obajtek śmieć

  a wiecie że morawiecki to przestępca skazany wyrokiem sądowym?

 • Oli X

  Nie rozumie po co płaci się kasę chorych , ubezpieczenia zdrowotne ? Gdzie nasze państwo jest ? Dzieci w Niemczech mają za darmo takie pompki , w Holandii również za darmo . Nasze państwo powinno się wstydzić ! Pomagają tym co nie mają , jeszcze kiedyś będą tego żałować . Babcia wychowuje samotnie wnuka to im powinno się pomóc !

 • hanus

  Bo to chore państwo lepiej dać Rydzykowi,klerowi, i na tvpis.

 • kaczyniak ubeg

  Wisielski to pomaga głownie zagranicznym korporacjom, np wydaje miliardy na śmierdzionki pfizera, które potem utylizuje, bo nikt już nie chce tego gunwo preparatu. Braun miał rację. Na latarnie!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również