Wiadomości z Świętochłowic

Trwają odbiory na ulicy Łagiewnickiej. To już ostatnia prosta!

 • Dodano: 2024-02-20 09:15

Długo wyczekiwana przez mieszkańców Chropaczowa inwestycja już niebawem zostanie całkowicie zrealizowana. Mowa o przebudowie ulicy Łagiewnickiej, dokonywanej przez Miasto we współpracy ze spółką Tramwaje Śląskie S.A.

Długoterminowa inwestycja

Miasto Świętochłowice i Tramwaje Śląskie S.A. podpisały z firmą Silesia Invest umowę na przebudowę ul. Łagiewnickiej we wrześniu 2021 roku. Prace realizowano w ramach dwóch powiązanych zadań: „Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach” oraz „Przebudowa układu komunikacyjnego w ciągu ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach”. Celem inwestycji była poprawa stanu technicznego chodników i jezdni, aby były one bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Przebudowa torowiska ma zwiększyć komfort i bezpieczeństwo mieszkańców podczas jazdy tramwajami.

Pierwotnie inwestycja miała zostać zakończona na wiosnę 2023 roku, jednak finalnie nie udało się jej ukończyć w tym terminie. W styczniu 2023 roku zrealizowano zaledwie 55% całości prac.

Ostatnia prosta

Obecnie na ul. Łagiewnickiej trwają jeszcze odbiory. Zarząd Transportu Metropolitalnego pracuje nad tym, aby tramwaje linii 17 były niskopodłogowe. Wiceprezydent Sławomir Pośpiech zapewnia, że na Łagiewnickiej pojawią się niedługo znaki poziome – wykonawca czeka na sprzyjające warunki pogodowe.

Wygląda jednak na to, że prace zbliżają się już do końca!

Komentarze (8)    dodaj »

 • Ok

  Dawno mnie tam nie było. Pytanie: czy jest tam ścieżka rowerowa? Bo jeśli nie to chyba słaby remont na dzisiejsze czasy. Zieleni ubyło, jezdnie wąskie a przynajmniej tak to wyglądało w trakcie prac. Aha, no i tramwaj za którym mając szczęście pojedziemy aż do Lipin.

 • Grażyna

  Przy odbiorze ulic i chodników proszę żeby posprzątali pozostawione wszędzie cegły i resztki z pozostawionych materiałów

 • Mieszkaniec z Westerplatte

  Kto projektuje parking samochodowy przy łuku oraz latarni na wylocie z ulicy Westerplatte na łagiewnicką . Jak ten parking jest pełny na ulicy łagiewnickiej w dzień to nie wiadomo czy coś jedzie nic nie widać , po zmroku jest trochę lepiej bo światła widać pojazdów . Więc najlepiej by było aby dać lustro aby było widać i będzie bezpieczniej .

 • Piotrek z Chropacowa

  Ten sam problem na ulicy Węglowej z Łagiewnicką. O wypadek nietrudno.

 • Rudolf

  Zgadza się kałuże są,a i nowy beton wylany pęka. Jecze rok i do remontu

 • Mario

  Skrzyżowanie ze Sztygarską, non stop duże kałuże. Coś im nie wyszło odwodnienie :(

 • Norbert

  Nie tylko tam im nie wyszło, dużo by tu pisać a i tak to po nich spływa,.

 • Robertt

  Bo w tym miejscu miało z założenia nie padać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również