Wiadomości z Świętochłowic

Trzech mężczyzn wpadło z narkotykami podczas kontroli drogowej

 • Dodano: 2021-01-27 06:45, aktualizacja: 2021-01-27 06:49

W ręce świętochłowickich mundurowych wpadło trzech mężczyzn. Dwóch z nich może wkrótce usłyszeć zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, jeśli badanie krwi potwierdzi, że byli pod działaniem środków odurzających.

Trzeci, 23-letni pasażer opla odpowie za posiadanie narkotyków. Mundurowi znaleźli w jego saszetce amfetaminę.

Mężczyznom grozi do kilku lat więzienia

Wczoraj po północy podczas patrolowania Alei Parkowej, mundurowi z drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę motoroweru. W trakcie czynności policjanci zauważyli w okolicy nosa 30-latka białą substancję. Pobudzony mężczyzna tłumaczył się, że to lek przeciwbólowy. To wzbudziło podejrzenie stróżów prawa, którzy postanowili przebadać mężczyznę na zawartość środków psychoaktywnych. Urządzenie wykazało w jego ślinie obecność amfetaminy. W związku z podejrzeniem, że mógł kierować jednośladem po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli to przypuszczenie się potwierdzi, mężczyzna musi się liczyć z zarzutami karnymi, za które grożą surowe konsekwencje: wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu. Sprawę prowadzi miejscowa komenda Policji.

Do drugiego zdarzenia doszło w minioną sobotę. Przed północą na ulicy Łagiewnickiej mundurowi ze świętochłowickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Kierowca i jego 26-letni kompan byli wyraźnie zdenerwowani całą sytuacją. Kierujący oplem świętochłowiczanin nie był pod wpływem alkoholu, jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenie mundurowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu próbkę krwi do dalszych badań. Jeśli potwierdzi się, że wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków, grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że podróżujący z 43-latkiem pasażer ma przy sobie narkotyki. W tzw. nerce stróże prawa znaleźli 4 zwitki foli aluminiowej z białą substancją proszkową. Przeprowadzone badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina, z której można przygotować blisko 30 „porcji” dilerskich tego narkotyku. Świętochłowiczanin trafił na noc do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut, grozi mu do 3 lat za kratami.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • krist

  policja powinna wyciągnąć informacje z kąd mają narkotyki i zatrzymać handlarzy

 • u back

  Krist komendantowi już się odbija makowcem jak czyta te twoje wszystkie komentarze pod tekstami o policji.Lepiej byś poczytał słownik języka polskiego, zamiast śledzić informacje o działaniach policji.

 • krist

  zbyt małe są kary dla ćpunów i handlarzy

 • Robertt

  Tak tak. Co by wtedy zrobili nasi dzielni policjanci, gdyby wycięli by wszystkie źródła dystrybucji? Czym wtedy podbijać statystyki? No czym?

 • gość

  z kąd? ciekawe skąd ty bierzesz ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.