Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Trzech mężczyzn zatrzymanych z narkotykami

 • Dodano: 2020-03-13 08:30, aktualizacja: 2020-03-13 08:36

Walka z przestępczością narkotykową to priorytet dla mundurowych z wydziału kryminalnego tutejszej jednostki.

Jednak mundurowi z wydziału prewencji nie odbiegają od nich. O ich skuteczności i efektywności świadczy kolejne zatrzymanie trzech osób z substancjami niedozwolonymi. We wtorek z amfetaminą wpadł 41-latek, a w środę 25 i 29-latek.

Teraz każdy z mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi im do 3 lat więzienia

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach nie odpuszczają i sukcesywnie zwalczają przestępczość narkotykową. Wyeliminowanie substancji niedozwolonych z ulic miasta to priorytet dla policjantów z wydziału kryminalnego tutejszej jednostki, lecz stróże prawa z prewencji w tej walce nie są od nich gorsi. W ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali kolejne trzy osoby z narkotykami.
W miniony wtorek policjanci z prewencji patrolowali dzielnicę Lipiny. Około 19.00 zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu nagle skręcili w ulicę Bukowego. Policjanci postanowili wylegitymować obu. W trakcie kontroli jedne z nich 41-letni świętochłowiczanin był wyraźnie zdenerwowany. Ponadto kurczowo trzymał w dłoniach swój plecak. Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania. Mundurowi w plecaku znaleźli papierośnicę, a w niej dwa zwitki foli aluminiowej. Badanie przy pomocy testera potwierdziło, że w jednym była amfetamina a w drugim marihuana. Ponadto w chwili zatrzymania 41-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania narkotyków.
Do kolejnego zatrzymania doszło wczoraj przed 17.00. W ręce policjantów z „patrolówki” wpadł z amfetaminą 25-latek. Zatrzymanego świętochłowiczanina policjanci przewieźli do miejscowej jednostki, gdzie usłyszał zarzut. Tego samego dnia około 20.00 zatrzymali 29-latka. Świętochłowiczanin na widok stróżów prawa znacznie przyspieszył kroku, lecz czujność mundurowych i tym razem ich nie zawiodła. W trakcie czynności legitymowania, zaskoczony takim obrotem sprawy, mężczyzna przyznał się, że posiada przy sobie amfetaminę. Jednocześnie pokazał mundurowym dwa zwitki foli aluminiowej z białym proszkiem. Zatrzymany 29-latek został przewieziony do świętochłowickiej komendy. Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania substancji psychoaktywnej. Teraz wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą przed Sądem.
Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. amfetaminy to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany posiada przy sobie znaczną ilość substancji psychoaktywnych – do 10 lat więzienia.
Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Magda

  Narkotyki niszczą życie. Wiem coś o tym. Niestety nie zawsze Policja może pomóc

 • Swirony

  Jak wam naćpany baran zniszczy auto to wy za wyjęcie baranim głosem.

 • co?

  Pięknie tylko jakoś nigdy nie złapali GOŚCI , którzy tym ofiarom to sprzedają .Czy to nie jest dziwne ?

 • Pyjter

  No h. Super tempic tą patologie dragi to samo zlo !!!

 • Jaroslaw

  I te milicjanty tak laza jak te zombi po mieście i trzepia młodych,i ma wynik za nic do roboty nieroby

 • Acab

  Łał ale ilosci... Same eskobary....

 • Polak katolik

  Swiony i dragi ????

 • Miauczynski

  Dowiesz się z pewnego filmu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.