Wiadomości z Świętochłowic

Pościg za kierowcą Chevroleta. Zatrzymany 65-latek miał ponad 2 promile alkoholu

  • Dodano: 2020-03-13 08:15, aktualizacja: 2020-03-13 08:33

Mundurowi z katowickiego oddziału prewencji podjęli wczoraj po południu pościg za kierowcą chevroleta.

65-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydanych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Pościg za chevroletem zakończył się, gdy kierowca zatrzymał pojazd i podjął próbę ucieczki pieszo.

Po badaniu trzeźwości okazało się, że świętochłowiczanin ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu

Za nieodpowiedzialną jazdę oraz popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Mundurowi z katowickiego oddziału prewencji wczoraj ponownie wspierali świętochłowickich mundurowych w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom miasta. Policjanci patrolowali dzielnice najbardziej zagrożone łamaniem przepisów prawa. Około godziny 15.00 na ulicy Barlickiego podjechał do nich mężczyzna, który wskazał jadącego w przeciwnym kierunku chevroleta. Kierujący tym pojazd miał znajdować się pod wpływem alkoholu. Nie zastanawiając się ani chwili, mundurowi z oddziału prewencji ruszyli za wskazanym pojazdem, aby zatrzymać go do kontroli drogowej. Jadąc bezpośrednio za chevroletem, policjanci podjęli próbę zatrzymania kierowcy za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten jednak zignorował wydany przez policjanta sygnał i przyspieszył. Policjanci kontynuowali pościg za piratem drogowym. Kierowca chevroleta, widząc kolejne sygnały świetle i dźwiękowe jadącego za nim radiowozu, w dalszym ciągu nie reagował. Po chwili zatrzymał pojazd na jednej ze świętochłowickich ulic. Następnie otworzył drzwi i podjął próbę ucieczki, lecz czujni mundurowi zatrzymali go. W trakcie czynności legitymowania policjanci wyczuli od niego intensywną woń alkoholu. Ponadto 65-latek nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Mężczyzna został przewieziony do miejscowej komendy. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Stróże prawa podjęli decyzję o przewiezieniu go do izby wytrzeźwień, z uwagi na to, iż nie było osoby, która mogłaby zaopiekować się zataczającym się mężczyzną. Świętochłowiczanin wkrótce odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenie. Grozi mu 5 lat więzienia.

Na słowa uznania zasługuje również godna naśladowania postawa obywatelska mężczyzny, który wskazał policjantom pirata drogowego, bo to dzięki niemu nie doszło do tragedii.

Przypominamy!
Obowiązkiem każdego uczestnika ruchu drogowego jest stosowanie się do poleceń i sygnałów wydawanych przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego.


Niezatrzymanie pojazdu do kontroli policyjnej i kontynuowanie jazdy mimo wydania przez osobę uprawnioną polecenia jest przestępstwem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również