Wiadomości z Świętochłowic

Trzech młodych mężczyzn zatrzymanych za pobicie. Grożą im 3 lata pozbawienia wolności

  • Dodano: 2023-03-29 14:00

Świętochłowiccy stróże prawa zatrzymali sprawców pobicia dwóch mieszkańców miasta oraz usiłowania pobicia jeszcze jednej osoby.

Trzy osoby zatrzymane za pobicie i usiłowanie pobicia

24-latek oraz jego dwóch kompanów w wieku 21, oraz 19 lat kopali i bili pięściami pokrzywdzonych. Za przestępstwo, którego się dopuścili, napastnicy mogą trafić za kraty nawet na 3 lata. Muszą się jednak liczyć z surowszą karą, ponieważ ich czyn został zakwalifikowany jako występek o charakterze chuligańskim.

Policjanci Świętochłowickiej komendy realizowali czynności dotyczące ustalenia sprawców pobicia mieszkańców miasta w dzielnicy lipiny. Dzięki ogromnej ilości pracy wszyscy sprawcy tego zdarzenia zostali ustaleni. Zatrzymano wszystkich trzech sprawców zdarzenia. 24-latek oraz jego dwóch kompanów w wieku 21, oraz 19 lat kopali i bili pięściami dwójkę pokrzywdzonych, jednej z pokrzywdzonych osób udało się w porę uciec.

Wobec mężczyzn sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu dwóch sprawców tego zdarzenia. Trzeci z mężczyzn trafił za kratki szybciej, gdyż był poszukiwany przez sąd, do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić młodym mężczyznom zarzut pobicia. Grozi im do 3 lat więzienia. Napastnicy muszą się jednak liczyć z surowszym wymiarem kary, ponieważ przestępstwo, którego się dopuścili, zostało zakwalifikowane, jako występek o charakterze chuligańskim. Za taki czyn prawo karne przewiduje surowsze sankcje.

Komentarze (2)    dodaj »

  • brawo zomo, super

    Ciężko pracowali nad znalezieniem sprawcó, oznacza tylko że któryś z pobitych ich znał i podał dane tych śmieci policjantom. To i tak dobrze że zomo chciało się pojechać pod wskazany adres i jeszcze trefili ich w domu.

  • Jo

    Lipiny. I wszystko jasne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również