Wiadomości z Świętochłowic

Trzy nielegalne automaty do gier hazardowych przejęte przez policjantów i śląską KAS

  • Dodano: 2020-12-02 07:00, aktualizacja: 2020-12-02 07:05

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą świętochłowickiej komendy weszli do jednego z lokali na terenie miasta i zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych.

Następnie sprawę przejęli funkcjonariuszami śląskiej KAS. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 3 nielegalnych maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej właścicielowi salonu grozi do 3 lata więzienia, wysoka grzywna, albo obie te kary łącznie.

Policjanci z miejscowej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali na terenie oś. Na Wzgórzu mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do akcji. Przypuszczenia potwierdziły się. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli 3 urządzenia, na których, wbrew obowiązującym przepisom, odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczone automaty przekazano wraz z dokumentacją do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary. Konsekwencje może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal, w którym są one umieszczone. Za organizowanie gier hazardowych, poza grzywną, grozi także kara do 3 lat więzienia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Śliwińska

    W centrum są trzy salony i jakoś nikt ich nie rusza a za chwilę na Katowickiej otwierają kolejne. Hazard hazardem ale ile narkomanów tam chodzi i wciąga amfetaminy na oczach personelu który jest zmuszony to tolerować żeby tylko właściciel był zadowolony z utargu

  • Mis

    Te punkty z maszynami hazardowymi otwierają się na "słupa"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również