Wiadomości z Świętochłowic

Trzy nielegalne automaty do gier hazardowych przejęte przez policjantów i śląską KAS

  • Dodano: 2020-12-02 07:00, aktualizacja: 2020-12-02 07:05

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą świętochłowickiej komendy weszli do jednego z lokali na terenie miasta i zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych.

Następnie sprawę przejęli funkcjonariuszami śląskiej KAS. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 3 nielegalnych maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej właścicielowi salonu grozi do 3 lata więzienia, wysoka grzywna, albo obie te kary łącznie.

Policjanci z miejscowej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali na terenie oś. Na Wzgórzu mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do akcji. Przypuszczenia potwierdziły się. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli 3 urządzenia, na których, wbrew obowiązującym przepisom, odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczone automaty przekazano wraz z dokumentacją do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary. Konsekwencje może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal, w którym są one umieszczone. Za organizowanie gier hazardowych, poza grzywną, grozi także kara do 3 lat więzienia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Śliwińska

    W centrum są trzy salony i jakoś nikt ich nie rusza a za chwilę na Katowickiej otwierają kolejne. Hazard hazardem ale ile narkomanów tam chodzi i wciąga amfetaminy na oczach personelu który jest zmuszony to tolerować żeby tylko właściciel był zadowolony z utargu

  • Mis

    Te punkty z maszynami hazardowymi otwierają się na "słupa"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.