Wiadomości z Świętochłowic

Tydzień Sportu dla Wszystkich w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-09-21 06:15, aktualizacja: 2021-09-21 06:24

W dniach od 21 do 27 września 2021 roku rozegrany zostanie na terenie Miasta Świętochłowice XXVII „Sportowy Turniej Miast i Gmin”, największa impreza sportu powszechnego w Polsce i Europie, realizowana w ramach XIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Już po raz kolejny organizowany jest Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, który z reguły odbywa się w na przełomie maja i czerwca, jednakże z uwagi na obostrzenia związane z wirusem SARS-CoV-2, został przeniesiony na okres jesienny.

Organizatorem Turnieju na szczeblu centralnym jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Żaden lek nie zastąpi ruchu” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Naczelnym celem jest aktywizacja jak największej liczby osób do udziału w wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych.

W związku z tym Informujemy, że na terenie naszego Miasta Świętochłowice rozegrany zostanie Sportowy Turniej Miast i Gmin w dniach 21 do 27 września br. przy udziale placówek oświatowych, stowarzyszeń sportowych oraz entuzjastów kultury fizycznej.

Załączniki:

Kalendarz imprez

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również