Wiadomości z Świętochłowic

Uczniowie "Kochana" w Świętochłowicach z wizytą w Holandii

  • Dodano: 2023-10-24 07:15, aktualizacja: 2023-10-24 07:27

Grupa młodzieży ze świętochłowickiego I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Kochanowskiego uczestniczyła w wymianie uczniowskiej ze szkołą Meergronden, w holenderskim Almere.

Świętochłowiccy uczniowie w Holandii

Wcześniej, w marcu, młodzi świętochłowiczanie gościli holenderskich rówieśników w swoich domach. W październiku nadszedł czas na rewizytę. Podczas pobytu, odbywającego się w ramach Międzynarodowego Tygodnia, w którym uczestniczyli również uczniowie z Niemiec, młodzież pracowała wspólnie na warsztatach, a efekt swojej pracy przedstawiła podczas występu podsumowującego, w piątkowy wieczór. Były pokazy performance`u, tańca, gry na bębnach oraz rapu. Każdy z krajów zaprezentował również swój „narodowy” występ, którym dla polskiej grupy był polonez. Nie zabrakło czasu na wycieczki, młodzi ludzie zwiedzili Amsterdam oraz Utrecht. Przede wszystkim jednak był to czas na lepsze poznanie się nawzajem, poznanie kraju naszych gospodarzy oraz używanie języka angielskiego w praktyce.

Przez cały tydzień ćwiczyłam komunikację w języku angielskim, starałam się też poznać kulturę i zobaczyć jak najwięcej tego pięknego kraju – mówiła po powrocie Klaudia Pasoń, przyszłoroczna maturzystka. - Ten wyjazd i poznane podczas niego osoby będę jeszcze długo wspominać – dodaje Klaudia.

Warto podkreślić, że tegoroczny wyjazd był pierwszym po pandemii koronawirusa, a dobra współpraca między obiema szkołami, w ramach wymian uczniowskich, trwa już kilkanaście lat.

Komentarze (1)    dodaj »

  • gouda to stara kur...

    Nie ma takiego kraju jak holandia. Jest tylko Bagienny Naziland z przygłupimi wieśniokami co chciały być niemcami, czyli naziolami właściwymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również