Wiadomości z Świętochłowic

Ukarano pijanych rowerzystów. Jeden z nich dwa razy wpadł w ręce policjantów

  • Dodano: 2022-07-28 08:00, aktualizacja: 2022-07-28 08:10

Nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci świętochłowickiej drogówki. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że 43-latek został zatrzymany dwukrotnie za jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu jednego dnia w niespełna półtorej godziny i to przez dwa różne patrole. Przekonał się podwójnie na własnej skórze o zmianie wysokości grzywien w taryfikatorze, bowiem taka przejażdżka kosztowała go 5 tysięcy złotych.

Pijany rowerzysta dwa razy zatrzymany w ciągu niespełna półtorej godziny

W tym tygodniu mundurowi ze świętochłowickiej drogówki na ulicy Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli drogowej cyklistę. Okazał się nim 43-letni chorzowianin. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie rowerzysty blisko promil alkoholu. Zakończył swoją przejażdżkę mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Niespełna półtorej godziny później inny patrol ponownie zatrzymał nieodpowiedzialnego 43-latka. Mężczyznę kolejny raz zbadano alkomatem. Był „prawie” trzeźwy. To „prawie” okazało się jednak „prawie” takim samym wynikiem, co wcześniej. Nieodpowiedzialny rowerzysta otrzymał więc kolejny mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Ten dzień nie sprzyjał jednak pijanym rowerzystom

W godzinach popołudniowych kolejny patrol drogówki znów „ustrzelił” cyklistę. 36-letni świętochłowiczanin okazał się w tym dniu rekordzistą, szkoda tylko, że w negatywnym tego słowa znaczeniu. Mężczyzna wydmuchał  ponad dwa promile alkoholu. Jak swój poprzednik, również otrzymał  mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Policjanci przypominają, że od 1 stycznia bieżącego roku obowiązują zmiany w taryfikatorze za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym. 2500 złotych-taka jest obecnie wysokość mandatu karnego za kierowanie rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Zmieniła się także wysokość grzywny, za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila). Takie zachowanie może zakończyć się mandatem w wysokości 1000 złotych.

- Rowerzysto! Pamiętaj, że jesteś tak samo odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, jak pieszy i kierujący samochodami - apelują świętochłowiccy policjanci.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Obserwator

    Rowerzyści jak i ci z hulajnogami elektrycznymi gnają po chodnikach nie patrząc na pieszych POLICJO zajmij się sprawą bo tylko kwestia czasu a dojdzie do TRAGEDII Tym bardziej ,że jadą z dużą prędkością osoba starsza lub dziecko mogą stracić życie

  • keta

    Karać jeszcze tych baranów co na przejściach dla pieszych zamiast przeprowadzić rower po pasach to sobie jadą jakby byli na ścieżce rowerowej. Nie wspominając o pewnym Panu radnym dającym negatywny przykład innym.

  • Mieszkaniec

    Popieram post w 110% nie wspominając o kochanych ojczulkach wożących dzieci w fotelikach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również