Wiadomości z Świętochłowic

W 2021 roku w Świętochłowicach urodziło się już 700 dzieci!

 • Dodano: 2021-12-14 14:45

W świętochłowickim szpitalu rodzi się coraz więcej dzieci. Wczoraj Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach poinformował, że do tej pory w 2021 roku na świat przyszło aż 700 maluchów!

Świętochłowicka porodówka coraz bardziej popularna

Przypomnijmy, że zgodnie z danymi Urzędu Stanu Cywilnego, w ubiegłym, 2020 roku, w Świętochłowicach urodziło się 654 dzieci, a to był już swoisty rekord, bowiem w 2019 roku na świat przyszło 539 dzieci, z kolei w roku 2018 roku liczba ta wynosiła 658.

- Czy wiecie, że choć jeszcze nie skończył się rok, to naszym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym przyszło na świat ponad 700 dzieci? – napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele świętochłowickiego szpitala.

Post opatrzono zdjęciem małego Henryka i jego szczęśliwej mamy, mającym pokazać jak szpital świętował 700. narodziny.


Dwa lata temu w Świętochłowicach oddano do użytku świeżo wyremontowany oddział położniczy. Tutejsza porodówka cieszy się popularnością. Jak wyjaśniają przedstawiciele Świętochłowickiej Porodówki i Szkoły Rodzenia ZOZ w Świętochłowicach, w szpitalu istnieje możliwość porodów rodzinnych, jak również kangurowania dziecka po cięciu cesarskim.

- Panie oraz osoby towarzyszące zgłaszające się do porodu, nie muszą posiadać wyników testów na obecność koronawirusa, wymaz jest robiony u nas w szpitalu – czytamy w komunikacie opublikowanym na facebookowej stronie porodówki.

Jak wygląda dziś procedura porodu rodzinnego?

Jak wyjaśniają przedstawiciele porodówki, po przyjęciu pacjentki rodzącej na izbie przyjęć ginekologiczno-położniczej oraz po wykonaniu wszystkich badań, położna z sali porodowej oceni postęp porodu i poinformuje pacjentkę w odpowiednim momencie, aby osoba towarzysząca przyszła do szpitala. 

- Wtedy zapraszamy tę osobę również na izbę przyjęć ginekologiczno-położniczą, tam będzie wykonany wymaz, gdy wynik będzie ujemny, zaprosimy państwa na porodówkę. Procedura kangurowania dziecka przez osobę towarzysząca po cięciu cesarskim jest bardzo podobna co w przypadku porodu siłami natury i osoby towarzyszącej przy nim. W odpowiednim momencie zaprosimy do wykonania testu, a po ujemnym wyniku, poprosimy do kangurowania – informuje szpital.

Warto dodać, że nadal przyjmowane są pacjentki w poradni ginekologiczno-położniczej. Przygotowano dla nich osobną Izbę Przyjęć i poradnię (wejście od strony Medycyny Pracy, parter, budynek C).

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • Lola

  A czy z innych miast Panie nie rodziły? Bo to może nie dot tylko nowych mieszkańców świon

 • Ola

  Fajnie

 • gość

  i to jest bardzo dobra wiadomość! mam tylko nadzieję , że coraz więcej dzieci mają ludzie płacący podatki a nie pensjonariusze opsu.

 • Justyna

  Rodzilam trzy razy, ale ostatni porod byl wlasnie tam. Goraco i szczerze polecam. Tak zyczliwego personelu i opiekuńczego nie spotkalam jeszcze. Pozdrawiam Was wszystkich pracujacych tam na oddziale i dziekuje jeszcze raz za wszystko.Mama Laury z 3.09.21r.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.