Wiadomości z Świętochłowic

W ciągu jednej nocy dokonał trzech kradzieży. Ogrodowy złodziej zatrzymany!

  • Dodano: 2023-08-28 10:00

37-letni mieszkaniec Świętochłowic został zatrzymany po tym, jak w ciągu jednej nocy dokonał trzech kradzieży z włamaniem do ogródków działkowych. Łupem złodzieja padły między innymi elektronarzędzia oraz wyposażenie altanek.

Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa

W trakcie czynności  dotyczących kradzieży w rejonie ogródków działkowych, świętochłowiccy kryminalni ustalili, że w ciągu jednej nocy, 37-letni świętochłowiczanin dokonał trzech kradzieży na ogródkach działkowych na terenie miasta Świętochłowice. Mężczyzna wchodził na teren ogródka i zabierał z niego narzędzia, elektronarzędzia, oraz wyposażenie altanek. Łączna wartość strat to ponad 3 tysiące złotych. Łup złodzieja w całości został odzyskany przez świętochłowickich kryminalnych.

Mężczyzna został zatrzymany w niedługo po zdarzeniu i przyznał się do kradzieży. Nie były to jego pierwsze kontakty z organami ścigania. 37-letni mieszkaniec Świętochłowic był już wcześniej karany za kryminalne czyny, za które odbył już karę pozbawienia wolności. Złodziejowi grozi 5 lat więzienia, jednak sąd może orzec karę wyższą o połowę z uwagi na działanie w warunkach recydywy.

Policja przypomina:

Łupem działkowych złodziei padają często kable, butle gazowe, narzędzia oraz wartościowe przedmioty takie jak radioodbiorniki, telewizory, lodówki, agregaty oraz drobniejszy sprzęt AGD. W zasadzie wszystko, co można sprzedać. Wandale nie tylko kradną cenne przedmioty, lecz również dokonują zniszczeń, rozcinając baseny ogrodowe oraz dewastując rośliny i wyposażenie działek. Niejednokrotnie straty spowodowane włamaniem oraz powstałymi zniszczeniami znacznie przekraczają wartość skradzionych przedmiotów.

Policja apeluje o czujność, zamykanie furtek czy altanek i niepozostawianie dokumentów, czy gotówki bez nadzoru. Zachęcają też do należytego zabezpieczenia altanek czy pomieszczeń, w których chowane są narzędzia przydatne do pracy w ogrodzie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również